У Тбілісі готові прийняти представників Азербайджану та Вірменії для примирення обох країн та припинення конфлікту у Нагірному Карабаху на тлі його нового загострення.

Про це йдеться у повідомленні уряду Грузії. 

За словами прем’єр-міністра країни Георгія Гахарії, подальша ескалація ситуації матиме вкрай негативний вплив на безпеку всього регіону. Він висловлює співчуття, що відновлення діалогу між сторонами найближчим часом неможливо. Водночас Гахарія закликав ОБСЄ та міжнародні організації максимально посприяти зупиненню ескалації конфлікту та початку діалогу.  

«Наш спільний інтерес полягає у тому, щоб у регіоні якнайшвидше встановився мир. Грузія готова сприяти цьому процесу будь-яким способом, у тому числі шляхом проведення зустрічі представників сторін конфлікту в Тбілісі з метою ведення діалогу», — йдеться у повідомленні.

У документі зазначається, що в Азербайджану, Вірменії та Грузії є спільна історія, а мирне співіснування країн дозволить їм розвивати потенціал Південного Кавказу. 

Що сталося між Азербайджаном і Вірменією?

Зранку 27 вересня на кордоні країн, у регіоні Нагірного Карабаху, відновилися бойові дії. Сторони звинувачують одна одну в провокації конфлікту.

В Азербайджані, Вірменії та невизнаній Нагірно-Карабаській республіці оголосили воєнні стани та мобілізацію. Країни повідомляють про десятки загиблих і поранених військових та цивільних.

ЄС, НАТО, Україна та Росія закликають країни припинити бойові дії та відновити перемовини. Натомість Туреччина заявила, що підтримуватиме дії Азербайджану та назвала Вірменію «найбільшою загрозою миру в регіоні».

Через що конфлікт?

У 1988 році між вірменами та азербайджанцями спалахнув збройний конфлікт за контроль суперечними територіями, переважно над Нагірним Карабахом. Регіон, у якому проживало багато вірменів, за радянських часів був у складі Азербайджанської РСР.

Наприкінці 1980-х провірменські сили за підтримки Єревана взяли Нагірний Карабах під свій контроль. Відтоді триває збройний конфлікт між Вірменією та Азербайджаном за ці території.

Ситуація на кордоні країн востаннє загострювалася у липні цього року.

Поділитись: