Конгрес США попередньо підтримав рішення про продаж Україні протитанкових ракетних комплексів Javelin вартістю 39 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на три анонімні джерела.

За даними видання, Державний департамент США схвалив, а Конгрес поки неофіційно підписав контракт на продаж зброї.

Одне із джерел видання повідомило, що офіційно про продаж 150 протитанкових комплексів і двох додаткових танкових установок можуть оголосити найближчим часом.

У Bloomberg уточнили, що цей контракт не є частиною військової допомоги для України у розмірі 250 мільйонів, яку Конгрес схвалив раніше.

Україна просила зброю ще на початку літа минулого року. У 2018 році США надали Україні понад 200 ракет і 37 пускових установок. 

Раніше колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що Сполучені Штати готові збільшити постачання зброї Україні, аби зробити більш потужними її військово-морські та повітряні сили.

Нагадаємо, що Сполучені Штати безоплатно надали Україні протитанкові ракетні комплекси Javelin.

Протитанкові комплекси Javelin з калібром ракет 127-мм відносяться до важкого озброєння, тож, згідно з Мінськими домовленостями, українські військові застосовувати їх у зоні бойових дій на Донбасі не можуть. Водночас заступник держсекретаря США заявляв, що комплекси Javelin «мають використовуватись Україною для оборони».

Поділитись: