Адміністрація Дональда Трампа офіційно повідомила Конгрес (американський парламент) про вихід США із Всесвітньої організації охорони здоров’я. Для набуття цим рішенням чинності адміністрація Трампа мала надіслати офіційне повідомлення ВООЗ.

ОНОВЛЕНО (01:03, 8 липня): Отримання офіційного повідомлення США про вихід із ВООЗ підтвердили і в Організації Об'єднаних Націй. Відповідно до умов Женевської конвенції 1948 року, перед виходом Вашингтон повинен буде виплатити всі належні з нього фінансові внески ВООЗ — станом на зараз це понад 200 мільйонів доларів. Офіційно США вийдуть із ВООЗ 6 липня 2021 року.

Про це повідомив сенатор від Демократичної партії, член сенатського комітету із закордонних справ Роберт Менендес.

«Конгрес сповістили про те, що президент США офіційно вивів країну з ВООЗ посеред пандемії. Те, що реакція Трампа на COVID-19 є хаотичною і непослідовною, — це ще м’яко сказати. Це рішення не захистить життя чи інтереси американців — воно лишає американців хворими й на самоті», — зазначив Менендес.

Як повідомило телеканалу CNN джерело, ознайомлене зі змістом повідомлення, в ньому вказується, що остаточний вихід США з ВООЗ відбудеться протягом року — тобто до липня 2021-го.

Нагадаємо, в травні президент США Дональд Трамп оголосив, що країна розриває відносини із ВООЗ. Він звинуватив Організацію в потаканні Китаю та нездатності «провести реформи, в яких була величезна потреба».

Трамп і раніше заявляв, що позбавить ВООЗ американського фінансування — зокрема, через недієве реагування на пандемію коронавірусу й китаєцентричність.

Зазначимо також, що США є найбільш постраждалою від пандемії коронавірусу країною світу. Там COVID-19 загалом виявили в майже в 3 мільйонів людей, із яких 130,8 тисяч померли.

Станом на 7 липня у світі коронавірусною хворобою хворіли чи хворіють понад 11,6 мільйона людей, із них понад 539 тисяч померли, водночас 6,3 мільйона одужали.

Поділитись: