Глава Комітету з питань судочинства Палати представників Сполучених Штатів Америки демократ Джерольд Надлер заявив, що очікує голосування за статті імпічменту президента Дональда Трампа в межах Комітету вже наступного тижня.

Про це Надлер сказав в інтерв’ю американським телеканалам CNN і NBC, повідомляє інформаційне агентство Associated Press.

«Ми винесемо статті імпічменту, як передбачається, перед комітетом [із питань судочинства] десь наприкінці тижня», — цитує АР слова конгресмена, який пояснив такі дії необхідністю встигнути з процедурою імпічменту в Палаті представників до Різдва.

Надлер відмовився назвати приблизну кількість статей імпічменту, які його комітет винесе на голосування перед Палатою представників. Утім він зауважив, що вони стосуватимуться «зловживання владою» і «перешкоджання роботи Конгресу».

Йдеться про висновки кількамісячного розслідування у справі імпічменту Трампа, яке вела Палата представників. У підсумковому звіті його Комітету з питань розвідки, оприлюдненому 3 грудня, вказується, що президент США зловжив своїми повноваженнями, тиснучи на Україну заради власної політичної вигоди, а також перешкоджав розслідуванню конгресменів і залякував свідків у справі.

У разі затвердження статей імпічменту (тобто переліку звинувачень, які, згідно із Конституцією США, є підставою для його оголошення) слухання почнуться в Сенаті — верхній палаті американського парламенту, де для імпічменту Трампа за це повинні будуть проголосувати щонайменше дві третини сенаторів (66).

Напередодні Комітет із питань судочинства Палати представників Сполучених Штатів Америки, відповідальний за формулювання конкретних обвинувачень проти американського президента у справі імпічменту, оприлюднив звіт, в якому аналізує історію, мету і значення статті про імпічмент, що міститься в Конституції США.

4 грудня відбулися перші публічні слухання в Комітеті з питань судочинства у справі імпічменту Дональда Трампа. Чотири експерти з конституційного права, запрошені до свідчень, зійшлися на тому, що дії американського президента є хибними.

Троє науковців, яких обрали демократи, наголосили, що дії Дональда Трампа, які розслідуються конгресменами, є достатніми для оголошення йому імпічменту. Натомість представник республіканців зауважив, що дії президента США є хибними, але недостатніми для усунення його з посади.

6 грудня Білий дім заявив, що не направлятиме свого представника на слухання в Палату представників у справі імпічменту, назвавши їх «абсолютно безпідставними».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile