УКРАЇНА

Константинополь може схвалити автокефалію в Україні на початку жовтня — журналіст

5 вересня, 2018 12:00
УКРАЇНА/Константинополь може схвалити автокефалію в Україні на початку жовтня — журналіст
Зберегти
Вигляд
Вселенський Патріархат може ухвалити рішення про надання Україні Томосу про автокефалію Православної церкви на початку жовтня цього року. Відповідне рішення буде оголошене на засіданні Синоду Константинополя.

Вселенський Патріархат може ухвалити рішення про надання Україні Томосу про автокефалію Православної церкви на початку жовтня цього року. Відповідне рішення буде оголошене на засіданні Синоду Константинополя.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив журналіст Сакен Аймурзаєв, який перебував на Архієрейському соборі Константинопольської церкви у Стамбулі.

«Якщо говорити про процедуру, то це вже було кілька разів в історії, це не нова процедура, вона вже відбувалася. Вони спочатку прийняли рішення у квітні розглянути всі можливості щодо надання автокефалії, після чого проінформували всіх... Всі необхідні акти ввічливості дотримані, тепер буде обговорюватися це в тиші Синоду — так званого уряду церкви», — пояснив журналіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Томос для України: все буде добре

За його словами, у жовтні Варфоломій може оголосити остаточне рішення щодо української церкви. Водночас, офіційна дата оголошення невідома.

«Місяць це буде тривати, поки дати не оголошені, але те, що я чув від них (учасників Собору, ред.) ... на початку жовтня, скоріше за все, відбудеться Синод, на якому рішення вже буде прийнято. Після чого патріарх, це відбувається формально, піднімається на своє місце, дістане грамоту, яка починатиметься словами «Проголошую», — розповів Аймурзаєв.

«А далі все буде залежати від нас, від української церкви, а не від Константинополя», — підкреслив журналіст.

З 1 по 3 вересня у Стамбулі відбулося загальне зібрання єпископату Константинопольської Патріархії. На ньому обговорювалось питання про створення єдиної помісної української церкви.

Зранку 31 серпня московський патріарх Кирило прибув до Стамбула на зустріч з Константинопольським патріархом Варфоломієм. Константинопольський патріарх повідомив патріарху Кирилу, що розглядає питання впровадження автокефалії в Україні.

Раніше предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що після отримання Українською церквою томоса про автокефалію частина Московського патріархату (МП), яка не захоче приєднуватися до єдиної помісної православної церкви, має перейменуватись у «Російську православну церкву в Україні».

Як повідомлялося, в УПЦ Московського патріархату заявили, що томос про надання автокефалії Українській православній церкві вже написаний.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Геть від Москви: чи підтримають прихожани та священики УПЦ МП єдину помісну церкву в Україні?

В УПЦ МП заявляли, що Патріарх УПЦ КП Філарет закликає до «релігійної війни».

Нагадаємо, 19 квітня Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви

Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет та предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання українській церкві Томосу про автокефалію. Відтак глави українських церков закликали Варфоломія надати дозвіл на створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави і зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Молитися по-новому: що таке помісна церква і навіщо вона потрібна

Пов`язані новини