У ситуації з прогалинами в законодавстві вирішити, чи можливе проведення дострокових парламентських виборів, мав би Конституційний суд, вважає експерт з конституційного права Олександр Москалюк.

Він зазначив, що в законодавстві чітко не визначено, коли можна юридично констатувати, що коаліції в парламенті немає, тому зараз є різні теорії щодо того, чи має право президент Володимир Зеленський розпускати Раду.

«Ситуація неоднозначна, пов’язана з наявністю такого явища як правовий вакуум, тобто відсутність правового регулювання, відсутність визначення. І тут дійсно Конституційний суд мав би вирішити цю ситуацію», — сказав Москалюк в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Він зазначив, що на місці Зеленського звернувся би до Конституційного суду з проханням розтлумачити, що таке відсутність коаліції в парламенті.

«А тоді вже далі діяв би в залежності від цього. Він (Зеленський — ред.) би зробив крок, який би засвідчив, що він все ж таки хоче дотримуватися певних правових процедур», — резюмував експерт.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час інавгурації оголосив про розпуск Верховної Ради.

Про готовність до дострокових виборів заявили в партіях «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та «Батьківщина».

Партії Анатолія Гриценка і Святослава Вакарчука також братимуть участь у дострокових виборах в Раду.

А міськголови Харкова і Одеси Геннадій Кернес і Геннадій Труханов домовилися про створення нової політичної сили — умовної «партії мерів» — з якою планують піти на парламентські вибори.

Поділитись: