Доказів того, що український політв'язень Олександр Костенко, який звільнився з російської в'язниці 2 серпня, мав російського паспорта, немає.

Доказів того, що український політв'язень Олександр Костенко, який звільнився з російської в'язниці 2 серпня, мав російського паспорта, немає.

Про це в ефірі Громадського повідомив кримчанин та колишній в'язень Григорій Ларіонов

Зазначимо, Ларіонов перебував в одному СІЗО із Костенком в анексованому Криму, а також в одній колонії у Росії.

За його словами, у російській колонії від Костенка «отримували інформацію про Майдан, про те, що відбувається Майдані».

«Його примушували насильно стати громадянином РФ і публічно відмовитися від українського громадянства», — заявив Ларіонов.

Відповідаючи на питання, чи мав Костенко російський паспорт, Ларіонов відповів:

«Справа в тому, що у нас є свідок дуже важливий — консул України в РФ, який при відвідуванні нас, а він нас виявив у кінці 2016 року... Він жодного разу на свої запити не бачив паспорта російського ні Костенка, ні мого. Хоча адміністрація, співробітники ФСБ постійно психологічно тиснули, що ми громадяни РФ, і у нас є паспорти, вони виписані. Тобто розмови про паспорт були, але його ніхто не бачив».

Зазначимо, за непідтвердженою інформацією український політв'язень Олександр Костенко під час відвідування анексованого Криму, де його затримали і арештували, нібито отримував паспорт громадянина РФ.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області українець Олександр Костенко. Його звільнили за спливом терміну ув'язнення. 

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Наприкінці червня 2018-го Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Уповноважена з прав людини України повідомила, що після звільнення влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку. Також вона зазначила, що Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

6 серпня українець Костенко прибув до Києва.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що треба знати про українця Костенка, який вийшов з російської колонії

Поділитись: