Звільнений з російської в’язниці кримський активіст, політв’язень Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

Звільнений з російської в’язниці кримський активіст, політв’язень Олександр Костенко може отримати 100 тисяч гривень допомоги від держави.

Про це повідомила на прес-конференції уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

За словами омбудсмена, Костенку ці гроші можуть виділити в межах постанови №328 Кабінету міністрів про допомогу політв’язням та їхнім сім’ям.

Денісова додала, що Костенко разом з консулом прямують до посольства України, а потім — повернуться в Україну. До Криму Костенко вже не поїде.

«У понеділок приїде його мати, ми з нею будемо зустрічатися», — повідомила омбудсмен.

Наприкінці липня прем'єр заявив, що уряд планує виплатити сім’ям українських політв’язнів по 100 тисяч гривень. Раніше 100 тисяч допомоги від держави отримали звільнені з полону на Донбасі українці.

Нагадаємо, 2 серпня вийшов з російської виправної колонії №5 в місті Кірово-Чепецьк Кіровської області політв’язень Олександр Костенко.

Українська омбудсмен повідомила, що влада Києва та Уряд допомогли з житлом звільненому політв'язню Костенку.

Кримчанин Костенко був засуджений до 3,5 років позбавлення волі, після чого його вивезли із Криму до російської виправної колонії № 5 в місті Кірово-Чепецьк. Костенко не визнав своєї провини. Його засудили нібито за заподіяння каліцтва співробітникові кримського «Беркуту» в Києві. 

Кримська правозахисна група повідомляла, що батько Костенка публічно повідомив про тортури, яких зазнав його син, після чого зник безвісти, мати і брат далі живуть у Сімферополі.

Наприкінці червня 2018 Олександр Костенко погрожував завдати собі каліцтва через стягнення, які до нього застосовують у в’язниці.

Поділитись: