Світ / Близький Схід

Консульство Саудівської Аравії створило «двійника» журналіста Хашогджі в день убивства — CNN

CNN
Світ/Близький Схід/Консульство Саудівської Аравії створило «двійника» журналіста Хашогджі в день убивства — CNN
Зберегти
Вигляд
Працівники консульства Саудівської Аравії у Стамбулі, де вбили опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі, в день убивства створили його «двійника».

За даними каналу, у консульстві підібрали схожого чоловіка та одягли його в такий самий одяг, який був на убитому журналістові.

В день убивства цей чоловік вийшов з території дипломатичного представництва та ходив по місту, де його зафіксували камери відеоспостереження.

Як зазначає телеканал, у «двійнику» Хашогджі впізнали співробітника спецслужб Саудівської Аравії Мустафу аль-Мадані. На відео можна побачити, що у справжнього Хашогджі на відміну від «двійника» є помітна залисина.

Турецькі спецслужби вважають, що у такий спосіб працівники консульства хотіли переконати спостерігачів, що журналіст дійсно покинув територію диппредставництва живим. Нагадаємо, після зникнення Хашогджі у консульстві стверджували, що той зробив усі свої справи та вийшов до міста.

Відео: CNN/YouTube

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

За даними турецької влади, Хашоггі не покидав територію консульства. Проте представники Саудівської Аравії заперечували, що Хашогджі перебуває в консульстві.

Турецький уряд повідомив офіційних осіб США, що має аудіо-та відеозаписи, які підтверджують, що Хашогджі убили у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі.

Нагадаємо, 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі вбили в консульстві у Стамбулі. Президент США Дональд Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

Міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що в Ер-Ріяді не знають деталей вбивства журналіста Джамаля Хашогджі в саудівському консульстві у Стамбулі і не знають, де його тіло.

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії, доки доля вбитого журналіста Джамаля Хашогджі лишається невідомою.

Велика Британія, Франція та Німеччина звернулися до Саудівської Аравії з вимогою терміново роз’яснити обставини смерті журналіста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Пов`язані новини