Китай оголосив про введення санкцій проти США у відповідь на аналогічне рішення Вашингтона через начебто утиски Пекіном мусульманського населення.

Про це під час брифінгу в понеділок, 13 липня, заявила речниця китайського МЗС Хуа Чуньїн, передає Reuters.

Санкції Пекіна стосуються американських сенаторів Теда Круза й Марко Рубіо та члена Палати представників Кріса Сміта (ініціаторів санкцій проти КНР) і посла з питань свободи релігії у світі Сема Браунбека.

Обмежувальні заходи ввели і проти Комісії США з питань Китаю, до складу якої входять представники Конгресу й виконавчої влади. Вона стежить за дотриманням прав людини й верховенства права в Китаї та готує відповідні доповіді для Білого дому й Конгресу.

«Санкцій США є серйозним втручанням у внутрішні справи Китаю, серйозно порушують базові правила міжнародних відносин і серйозно шкодять американсько-китайським відносинам», — заявила Чуньїн.

Вона також додала, що КНР «вдасться до подальших кроків залежно від розвитку ситуації», але не уточнила, що мається на увазі.

Нагадаємо, 9 липня адміністрація президента США ввела санкції проти китайських чиновників, причетних, на її думку, до утисків мусульманської спільноти уйгурів у регіоні Сіньцзян. Санкції передбачають замороження американських активів, обмеження на в'їзд до США і заборону американським компаніям вести бізнес-діяльність із такими чиновниками.

А 2 липня Конгрес США схвалив законопроєкт про введення санкцій проти Китаю через ухвалення закону про національну безпеку Гонконгу. Ці санкції ще не набули чинності, оскільки їх не підписав президент США.

Уйгури — це мусульманське населення тюркського походження, яке проживає в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі Китаю. З 22 мільйонів тамтешнього населення понад 8 мільйонів складають уйгури.

За різними оцінками, у так званих «таборах перевиховання» перебуває від 1,5 до 3 мільйонів уйгурів. За даними групи Etnam, яка виступає за право уйгурів на незалежність, у Сіньцзяні таких таборів може бути понад 460.

Перший офіційний документ про «боротьбу з екстремізмом» у Сіньцзяні було оприлюднено в листопаді 2018 року. У ньому йшлося про існування «таборів перевиховання» для уйгурів — корінного народу цього району КНР. Дії влади Китаю щодо уйгурів неодноразово піддавалися критиці з боку міжнародних організацій та країн Заходу.

У липні 2019 року влада Китаю заявила, що звільнила 90% уйгурів, які перебували у виправних таборах. Натомість сім’ї затриманих заявили, що це неправда.

Поділитись: