Координатор ОБСЄ у Тристоронній контактній групі Тоні Фріш зустрівся з чотирма українськими військовими заручниками в окупованому Донецьку.

Про це повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

За її словами, цих військових бойовики не звільняють уже понад 4 роки. 

Крім того, Фрішу показали ще двох цивільних, яких також утримують незаконно.

«За нашою попередньою інформацією, Тоні Фріш так і не зустрівся з іншими заручниками, на відвідинах яких українська сторона наполягала в Мінську, зокрема, й зі Станіславом Асєєвим. Загалом йому дали можливість побачити лише третину з тих, чиї прізвища були в нашому списку з вимогою їх провідати», — зазначила Геращенко.

Вона додала, що українська сторона наполягала на відвідуванні 10 заручників.

За словами Геращенко, представники Міжнародного комітету Червоного Хреста востаннє передали українським заручникам листи від родичів у вересні 2018-го. Після цього їм заборонили телефонувати, писати й отримувати листи.

Родини заручників звернулися до Фріша щодо передачі листів-відповідей та просили порушити питання щодо телефонних дзвінків. 

«За попередньою інформацією, посол передав листи лише МКЧХ й у Мінську ми хочемо почути, чи отримали заручники звістки від своїх родин, де відповіді від хлопців родинам? Питання телефонних дзвінків також залишається невирішеним», — заявила вона.

Геращенко також зауважила, що на російських і сепаратистських сайтах вийшли сюжети про відвідини Фрішем окупованих територій, в яких він «тепло обнімається з представниками маріонеткової окупаційної «влади». 

«Ці кадри вже викликали гостру емоційну реакцію і обурення колишніх заручників і родин заручників... Ми змушені будемо у Мінську звернути увагу посла Фріша на те, що його зустрічі в окупованому РФ Донецьку носили не приватний характер, він там представляв ОБСЄ, від якої ми чекаємо допомоги в деокупаціі Донбасу, а не обнімашок», — наголосила вона.

Раніше правозахисники встановили імена 102-х заручників на окупованому Донбасі.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

Поділитись: