Організація «Медійна ініціатива за права людини» встановила імена та ймовірні місця утримання 102-х заручників і полонених на окупованій території Донецької та Луганської областей.

У Донецькій області перебуває щонайменше 83 людини, у Луганській — 19.

Організація зазначає, що більшість з утримуваних — цивільні, переважно місцеві жителі. Військових серед 102-х лише 13 осіб.

Також додають, що кількість людей у списку постійно уточнюється.

«Найдовше, майже чотири роки, у руках проросійських сил утримуються танкіст Богдан Пантюшенко та спецпризначенці Сергій Глондар та Олександр Коріньков», — вказали в ініціативі.

На інфографіці позначені ймовірні місця утримання заручиників і полонених, названа їхня кількість та оприлюднені фотографії кількох полонених
Фото:

Медійна ініціатива за права людини

15 грудня на Майдані Незалежності провели акцію на підтримку полонених на окупованих територіях України.

13 грудня бойовики самоназваної «ДНР» передали українській стороні 13 засуджених, які забажали відбувати покарання на підконтрольній території.

12 грудня українська сторона забрала з непідконтрольної території Луганської області 42 засуджених, які захотіли відбувати покарання на підконтрольній українській владі території.

Раніше повідомлялося, що у Мінську 4 грудня узгодили передачу понад 60 українців, які будуть відбувати покарання на підконтрольній уряду території.

Також а засіданні 4 грудня Україна запропонувала провести обмін заручників, проте Росія вчергове відмовилася.

6 листопада Ірина Геращенко повідомляла, що українська сторона ще раз звернулася до представників РФ з вимогою негайно надати офіційну відповідь на пропозицію передати їм 23 росіян в обмін на політв‘язнів Кремля. Однак Москва заблокувала питання звільнення заручників та політв’язнів.

Востаннє обмін заручників відбувся 27 грудня 2017 року. Це перший за два роки та найбільший обмін. За даними СБУ,  на підконтрольну територію повернулися 73 заручники. Україна передала на окуповану територію 233 людини. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Великий обмін: кого звільнили з полону бойовиків на Донбасі.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile