Війна / Крим

«Кораблик на ялинку»: у соцмережах запустили флешмоб на підтримку полонених моряків

Всесвітній рух патріотів України
Війна/Крим/«Кораблик на ялинку»: у соцмережах запустили флешмоб на підтримку полонених моряків
Зберегти
Вигляд
У соцмережах запустили флешмоб на підтримку полонених українських моряків. Ініціаторами виступили активісти зі Всесвітнього руху патріотів України.

Українців та усіх небайдужих закликають прикрашати оселі та новорічні ялинки жовто-блакитними паперовими корабликами.

Фотографію прикрас з хештегом #Жовто_блакитний_кораблик_на_ялинку потрібно виставляти на сторінках у соціальних мережах, а також надсилати Всесвітньому руху патріотів, який публікуватиме результати флешмобу.

Станом на 14:00 за цим хештегом у Facebook опублікували вже щонайменше шість фотографій прикрашених осель.

Акція триватиме з 25 грудня до 7 січня.

23 грудня у Софії подаровану Москвою новорічну ялинку прикрасили жовто-блакитними корабликами. Так учасники акції вимагали звільнити полонених українських моряків.

Раніше Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Пов`язані новини