Світ

Корупція у ПАРЄ: асамблея схвалила рішення про подальші дії

26 квітня, 2018 14:50
Світ/Корупція у ПАРЄ: асамблея схвалила рішення про подальші дії
Зберегти
Вигляд
Парламентська асамблея Ради Європи під час термінових дебатів щодо звіту Зовнішньої слідчої групи про випадки корупції в ПАРЄ схвалила резолюцію про подальші дії.

Парламентська асамблея Ради Європи під час термінових дебатів щодо звіту Зовнішньої слідчої групи про випадки корупції в ПАРЄ схвалила резолюцію про подальші дії.

Про це повідомляє «Європейська Правда».

Загалом за резолюцію проголосували 123 депутати, 9 було проти, 10 — утрималися.

Згідно з документом, Асамблея визнає факт системної корупції у її стінах та доручає регламентному комітету розробити зміни до правил та процедур ПАРЄ.

Крім того, у документі йдеться, що підкуп та незаконний вплив на депутатів вчиняв не лише Азербайджан, якому присвячена доповідь слідчої групи.

Також резолюція закликала національні делегації, політичні групи, а також уряди країн-членів в обов’язковому порядку вивчити висновки доповіді щодо їх депутатів та прозвітувати до кінця року про подальші дії щодо порушників.

Як зазначає ЄП, щодо окремих положень точилися суперечки. Частина депутатів були незадоволені тим що документ має «тріумфальну тональність» і пом’якшує серйозність проблем, з якими стикнулася ПАРЄ.

Раніше депутати ПАРЄ розповіли, що представники Азербайджану намагалися підкупити їх різними матеріальними подарунками.

Нагадаємо, слідча група знайшла докази корупції у ПАРЄ з боку Азербайджану.

Минулого року Центр з дослідження корупції і організованої злочинності (OCCRP) оприлюднив розслідування, в якому йшлося, що з 2012 по 2014 роки влада Азербайджану використовувала фіктивні компанії у Великій Британії для відмивання $2,9 мільярда.

Повідомлялось, що ці гроші йшли на підкуп європейських політиків, які лобіювали інтереси Азербайджану в ЄС і блокували резолюції, що засуджують порушення прав людини в республіці.

Також зазначалось, що кошти з рахунків фіктивних підприємств йшли на особисті витрати високопоставлених чиновників Азербайджану.

Влада Азербайджану відкинула звинувачення у відмиванні грошей через Велику Британію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Азербайджанський ландромат»: як правляча еліта країни відмивала гроші.

Пов`язані новини