У всіх священиків Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) нині виникають проблеми при перетині українського кордону. Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив голова інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП, архієпископ Климент.

«Кожен наш архієрей при перетині кордону має певні складнощі, його затримують, його додатково перевіряють: і багаж, і документи. Є така інформація, що всі архієреї Української православної церкви є в якихось особливих списках», — заявив Климент.

На його думку, відповідна ситуація це «сегрегація за релігійною ознакою».

Климент заявив, що йому невідомо про наявність паспортів інших держав у архієрея Гедеона, якого 14 лютого затримали в аеропорту «Бориспіль».

Нагадаємо, увечері 13 лютого із зони паспортного контролю аеропорту «Бориспіль» не випускали архієрея Української православної церкви Московського патріархату, вікарія Київської єпархії єпископа Гедеона (Юрія Харона). У нього вилучили закордонний паспорт. Тоді речник Прикордонслужби Олег Слободян повідомив, що прикордонники затримали вікарія за дорученням «одного із правоохоронних органів» та вилучили український закордонний паспорт, «оскільки у цієї особи є громадянство кількох країн».

Речник Держприкордонслужби Олег Слободян повідомив Громадському, що Гедеона повертають до США, оскільки в того не було з собою чинного українського закордонного паспорта.

Водночас Гедеон заявив, що за цим паспортом 15 днів тому він вилетів до Німеччини, а 13 лютого повернувся до України.

О 6:30 14 лютого Гедеон вилетів на Франкфурт, додав Слободян.

Інформацію також підтвердив сам Гедеон на своїй сторінці у Facebook.

УПЦ МП зазначила, що 5 лютого у США Гедеон «ознайомлював» Конгрес США з фактами дискримінації УПЦ Московського патріархату з боку української влади.

Раніше УПЦ МП заявила про побиття правоохоронцями священика на Тернопільщині. У поліції цю інформацію заперечили.

31 січня в Україні набув чинності закон про порядок зміни підпорядкування релігійним громадам шляхом затвердження змін до статуту. Відтепер проголосувати за перехід має дві третини вірян.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Московський патріархат переходить у нову Православну церкву України

15 грудня на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП. 3 лютого Епіфанія офіційно звели на престол предстоятеля Православної церкви України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Як Порошенко Константинополь брав: історія томосу для українського православ'я

Поділитись: