20% британців збільшили свої витрати на їжу, напої та лікарські засоби на близько 380 фунтів стерлінгів (460 доларів) через побоювання, що країна може вийти зі складу Євросоюзу без підписання торговельної угоди.

Про це повідомляє The Guardian посилаючись на дослідження фінансової організації Premium Credit.

Так, відповідно до дослідження, через побоювання «жорсткого» Brexit витрати британців на створення своєрідних домашніх «запасів» склали близько 4 мільярдів фунтів стерлінгів (4,83 мільярда доларів).

Близько 800 тисяч громадян Великої Британії вже витратили понад 1000 фунтів стерлінгів (1210 доларів) на підготовку до виходу Британії зі складу ЄС, який має відбутися 31 жовтня 2019 року.

Раніше повідомлялось, що уряд Великої Британії виділив додаткові 2,1 мільярда фунтів стерлінгів (2,6 мільярда доларів) на підготовку до виходу країни з Європейського Союзу без угоди. Також через невизначеність, пов’язану з Brexit економіка Британії у другому кварталі 2019 року впала вперше з 2012 року.

Нагадаємо, новий прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що країна готова вийти з Європейського Союзу без укладення угоди з Брюсселем, якщо європейська сторона відмовиться переглянути ці домовленості.

Раніше Джонсон пообіцяв укласти нову угоду про Brexit, яка дозволить Сполученому Королівству бути «чудовими партнерами» з країнами Євросоюзу, на основі вільної торгівлі та двосторонньої підтримки.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

Велика Британія та ЄС домовилися відтермінувати Brexit до 31 жовтня 2019 року.

Поділитись: