Кредитними канікулами зможе скористуватися лише той бізнес, який постраждав від коронавірусу — Нацбанк

У Національному банку України уточнили, що кредитні канікули, які запровадять банки після схвалення відповідної постанови НБУ, працюватимуть лише для того бізнесу, який постраждав від коронавірусу та карантину.

Про це повідомила заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова під час заходу, організованого «Фінансовим клубом».

«Кредитні канікули — для тих українців і бізнесу, які реально постраждали від зупинки, тимчасової зупинки або часткової зупинки бізнесу», — заявила Рожкова.

За її словами, решта компаній, які не постраждали від карантину та продовжують нормальну роботу, мають і надалі обслуговувати кредити. Самі ж канікули працюватимуть у вигляді відстрочки у часі зі сплати обов'язкових платежів за кредитами.

Нагадаємо, що кредитні канікули для бізнесу будуть передбачати ті ж спрощення, які отримали громадяни-позичальники після ухвалення Верховною Радою законів про коронавірус. Зокрема:

  • Нацбанк рекомендуватиме банкам не нараховувати штрафи, пеню, неустойки тощо за те, що позичальник вчасно не заплатить за кредитом;
  • Після закінчення карантину, банки та бізнес почнуть обговорювати те, як реструктуризувати борги за кредитом, за який не платили на час карантину;
  • Банки обговорять з бізнесом залучення додаткового фінансування для відновлення після карантину.

17 березня депутати підтримали закони про підтримку бізнесу у звязку з карантином. Закони запроваджують для бізнесу такі заходи:

  • Звільнення бізнесу від штрафів за порушення податкового законодавства у період з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • Звільнення від оподаткування єдиним соціальним внеском всіх ФОПів за березень та квітень 2020 року, за несплату ЄСВ за цей період не штрафуватимуть;
  • Встановити мораторій на перевірки бізнесу з 18 березня по 31 травня 2020 року;
  • Продовжити термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня);
  • Зробити податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року;
  • Виключити нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня-30 квітня 2020 року.