Верховна Рада України надала фізичним особам-підприємцям тимчасові податкові канікули зі сплати єдиного соціального внеску. Вони діятимуть протягом березня-квітня 2020 року.

Такі зміни містяться в ухваленому законі про державне стимулювання бізнесу у зв’язку із запровадженням карантину.

Зокрема, ФОПам дозволили не платити ЄСВ за березень: під час подання звітності за 1 квартал 2020 року (це відбудеться у квітні) за цей місяць можна не сплачувати внеску (його розмір складає 22% від мінімальної зарплати або 1039,06 гривні).

Також можна не сплачувати ЄСВ за квітень 2020 року (його потрібно буде сплачувати вже платячи податки за другий квартал, у липні).

За несплату ЄСВ держава не штрафуватиме і зарахує березень та квітень 2020 року до трудового стажу так, наче ЄСВ було сплачено.

Не накладатимуть штрафів також за несвоєчасну сплату ЄСВ за ті місяці, які не потрапили під дію пільги (за січень та лютий).

Крім цього, депутати відтермінували обов'язкове запровадження касових апаратів для ФОПів на 3 місяці та заборонили проводити податкові перевірки.

Також депутати запровадили низку інших спрощень:

  • Продовжити термін подання річної декларації про майновий стан (подається громадянами, зокрема держслужбовцями) до 1 липня 2020 року (термін подання річної декларації закінчується 30 квітня)
  • Зробити податкові канікули з плати за землю (місцевий податок) з 1 березня по 30 квітня 2020 року
  • Виключити нежитлову нерухомість з бази оподаткування податком на нерухоме майно протягом 1 березня-30 квітня 2020 року.

Нагадаємо, з 12 березня по всій Україні почався карантин у зв’язку з розповсюдженням у світі коронавірусу. Так, усі навчальні заклади, включно з приватними, закрили на три тижні, до 3 квітня. Також в країні обмежили масові зібрання понад 200 людей.

З 16 березня Україна на два тижні закриває кордон для іноземних громадян, щоб обмежити поширення коронавірусу.

А з 17 березня Україна закриє пасажирське авіасполучення. Також у Києві закриють усі заклади торгівлі, крім продуктових магазинів, аптек, автозаправок і банків.

Поділитись: