Адміністрація президента РФ Володимира Путіна не стала розкривати імена росіян і бойовиків, яких Україна видала в обмін на моряків і політв’язнів.

Про це повідомляє Meduza.

Так, під час зустрічі з журналістами прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився назвати імена ув’язнених, яких 7 вересня Україна видала Росії.

«Залишаю це питання без відповіді, ніяк не коментую», — сказав він, попри те, що сам 7 вересня обіцяв озвучити повний список.

Також Пєсков не став коментувати запитання, чи отримають громадянство Росії ті з обміняних, хто є громадянами України.

Раніше Пєсков пояснив, чому Путін не зустрічав виданих Україною ув'язнених.

7 вересня відбувся великий обмін полонених. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак, незважаючи на масштабний обмін, у Росії та на окупованих нею територіях залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

Поділитись: