Кримськотатарський телеканал ATR досі не отримав фінансування від держави, яке президент Зеленський обіцяв у лютому, та може закритися вже у травні.

Про це у коментарі hromadske повідомив генеральний директор телеканалу Ленур Іслямов.

Він пояснив, що уряд досі не може виділити гроші на діяльність телеканалу, оскільки досі немає додаткових положень, які зараз розробляють. Так, завтра, 28 квітня, має відбутися вже 4 засідання Кабміну, де фінансування таки можуть розблокувати.

Також Іслямов каже, що роботу ускладнює те, що в Україні змінився склад уряду та звільнення колишнього міністра культури Володимира Бородянського. Так, за словами гендиректора телеканалу, в Міністерстві майже не залишилося людей. Також він подякував Мінкульту за те, що «робить все можливе і неможливе», аби гроші таки виділили. 

26 лютого президент Володимир Зеленський пообіцяв, що кримськотатарський телеканал ATR продовжить своє мовлення, а гроші на його діяльність виділять з бюджету.

10 лютого 2019-го телеканал ATR повідомив про блокування його рахунків і фінансування з держбюджету.

Пізніше міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що відомство шукає вирішення ситуації з кримськотатарським телеканалом ATR.

11 лютого генеральний директор кримськотатарського телеканалу ATR Ленур Іслямов заявив, що телеканал не отримав фінансування від держави та зараз перебуває під загрозою закриття через те, що держава вимагає проведення тендеру.

24 лютого ATR звернувся до Європейського Парламенту та Європейської Комісії за фінансовою допомогою.

ATR — перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив офлайн-мовлення через невидачу ліцензії окупаційною владою Росії. 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.

Поділитись: