Криптовалюта за мотивами серіалу «Гра в кальмара» виявилася аферою. Шахраї втекли з приблизно $3,3 млн — Gizmodo

Анонімні творці криптовалюти Squid, створеної за мотивами корейського серіалу «Гра в кальмара», офіційно закрили проєкт. Вони привласнили приблизно 3,3 мільйона доларів (86,6 млн грн).

Про це пише Gizmodo.

Видання вказує, що це було очевидне шахрайство вже через те, що інвестори могли придбати криптовалюту, але не могли її продати. Але багато людей не отримали попередження вчасно.

Серед інших ознак — Telegram-канал Squid не дозволяв коментарі сторонніх осіб. А обліковий запис Twitter не давав змогу нікому відповідати на дописи.

За даними вебсайту CoinMarketCap, криптовалюта Squid досягла піку на рівні 2 861 долар, а потім впала до нуля. Творці криптовалюти швидко вивели монети за реальні гроші.

Натомість творці криптовалюти в Telegram-каналі повідомили, що хакери намагаються зламати проєкт. Вони заявили, що не продовжуватимуть роботу, оскільки «пригнічені постійними атаками шахраїв і перебувають у безперервному стресі».

Більше про криптовалюту

Її створили для розрахунків у межах онлайн-турніру «Гра в кальмара». Організатори заявляли, що він стартує у листопаді 2021 року. Його учасникам пообіцяли шість раундів ігор за мотивами однойменного серіалу.

Станом на 28 жовтня одиницю цієї криптовалюти можна було придбати за 2,22 долара (58 гривень). Це майже на 2 400% більше, ніж за добу до того.

Ресурс CoinMarketCap ще тоді оприлюднював попередження, що деякі користувачі скаржаться, нібито не можуть продати цю криптовалюту на популярній біржі Pancakeswap.

Про серіал

За сюжетом «Гри в кальмара» 456 людей, більшість із яких мають серйозні фінансові проблеми, приймають запрошення на участь у таємничому турнірі на виживання. Лише одна людина може залишитися живою та забрати головний приз ㅡ 45,6 млрд вон (1,02 млрд грн).

Серіал порівнюють з іншою південнокорейською драмою «Паразити», оскільки в обох творах висвітлюють соціальну нерівність між бідними та багатими. «Гра в кальмара» посідає перше місце за популярністю на стримінговій платформі Netflix у майже 100 країнах, зокрема і в Україні. Загалом за чотири тижні серіал подивилися 111 мільйонів користувачів.

Не перший випадок

У Gizmodo вказують, що це лише останній приклад шахраїв, які використовують попкультуру, щоб привернути увагу ЗМІ. На початку цього року подібне залучення відбулося з Mando — криптовалютою, яка використовувала зображення з телешоу Disney, звісно,​​ без дозволу корпорації.

«Шахраї люблять криптовалютний простір, тому що неймовірно важко відрізнити шахраїв від тих, хто щиро намагається створити законну криптовалюту — можливо, тому, що ідея створення власної валюти за своєю суттю є шахрайською», — зазначили у Gizmodo.

Як не вестися на шахрайство?

Якщо ви збираєтеся купувати криптовалюту, найголовніше, на що слід звернути увагу, це не обов’язково ціна, зазначили у Gizmodo. Спочатку з’ясуйте, чи зможете ви продати монету після того, як ви її купили. Якщо в правилах сказано, що ви навіть не можете її продати, вас просто дурять.