Кулеба про ідею Макрона щодо західних військ в Україні: Це заощадить час Європі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає, що заява французького президента Емманюеля Макрона спровокувала дискусію, яка «заощадить багато часу Європі» на усвідомлення того, що необхідно зробити більше для підтримки України і Європи.

Про це він сказав в інтерв'ю ELTA, яке цитує Delfi.

За його словами, якщо такі дискусії велися серед членів Європейського Союзу чи союзників по НАТО раніше, то Україна про це не знала, адже це внутрішні дискусії.

«Це повідомлення від президента Макрона стало для нас несподіванкою? Ні. Чи є у нас враження, що Париж — перша європейська столиця, яка публічно визнала очевидне? Так, думаю, що так», — сказав міністр.

Кулеба каже, що коли Макрон нещодавно розмовляв із президентом Володимиром Зеленським у Парижі, то почув, що президент Франції сказав: «Ми повинні зробити це для вас і для себе». За словами очільника МЗС України, Макрон має розуміння, якого все ще бракує в деяких європейських столицях.

«Допомога Україні — це не благодійність, а порятунок життя наших громадян, порятунок великих коштів, які інакше довелося б витратити на нашу оборону. Скільки б не коштувала допомога іншій країні, яка захищається, захищати себе набагато дорожче», — зазначив він.

Що передувало?

Макрон на зібраній ним зустрічі країн-партнерів Києва в Парижі обговорював відправлення своїх військ до України. А втім, він зазначив, що наразі держави не досягли консенсусу щодо цього питання.

«Але ми нічого не можемо виключати. Ми зробимо все, що повинні, аби росія не змогла виграти в цій війні», — сказав Макрон.

Згодом міністр закордонних справ Франції Стефан Сежурне пояснив, що до України можуть відправити французьких солдатів для допомоги з виконанням завдань поза участю в бойових діях.

Попри це, низка інших країн-членів НАТО вже виступила із заявами, що вони не розглядають відправлення своїх військ в Україну. Про це сказали в Білому домі США, а також у НімеччиніВеликій БританіїКанадіІспанії, Чехії, Польщі тощо.

Франція ініціює створення альянсу країн, відкритих для потенційного введення західних військ в Україну. У цьому процесі Париж поглиблює свій конфлікт з Берліном, який поводиться більш обережно, писало Politico.

Речник президента рф дмитро пєсков заявив, що якщо відправлення військових країн НАТО до України відбудеться, «то доведеться говорити не про ймовірність, а про неминучість прямого зіткнення росії та Альянсу».