Президент України Володимир Зеленський підписав закон №3377, який передбачає державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу під час кризи, викликаної пандемією коронавірусу.

Про це повідомили в Офісі президента.

Так, закон має зменшити плату за оренду майна на вимогу закладу культури, який його винаймає і не міг використовувати під час карантину.

Також документ надає додаткові можливості для радіо через спрощення процедур шляхом внесення змін до Закону України «Про рекламу».

Також на період карантину та до 31 грудня 2020 року звільнили телерадіоорганізації та провайдерів програмних послуг, що використовують радіочастотний ресурс, від оплати 50% вартості послуг Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення.

Закон передбачає держпідтримку кінематографії наданням державної субсидії на розвиток кінопроєктів. Зазначається, що для національних ігрових, анімаційних, документальних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії (з урахуванням художньої та культурної значущості), фільмів художньої та культурної значущості (авторських), телевізійних фільмів, серіалів та фільмів-дебютів вона може складати до 100% від загальної вартості.

Крім того, вносяться зміни до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» з метою унормування надання закладами культури платних послуг у сфері культури та мистецтв.

Тепер уряд протягом місяця має розробити та затвердити порядок та умови надання держпідтримки кінематографії у формі державної субсидії. Також уряд має затвердити перелік платних послуг окрім оренди приміщень, які можуть надавати державні й комунальні заклади культури.

«Креативні індустрії, заклади культури — серед тих, хто найбільше постраждав від карантину. Адже їхня діяльність зупинилася майже повністю, й зараз вони живуть у цілковитій невизначеності. Це цілі сфери економіки, які нині перебувають на межі виживання. Вони також сплачують податки й дають людям робочі місця, тому потребують не меншої підтримки, ніж традиційні галузі бізнесу», — зазначає президент.

Нагадаємо, 16 червня народні депутати остаточно підтримали законопроєкт №3377, який передбачає державну підтримку сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв'язку з дією обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням коронавірусної хвороби.

Перед цим президент Володимир Зеленський звернувся до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з проханням сприяти якнайшвидшому розгляду народними депутатами законопроєкту про підтримку культури та креативних індустрій в умовах карантину.

Поділитись: