Київська міська державна адміністрація просить Кабінет міністрів виділити субвенцію у розмірі 729 мільйонів гривень для укладання нового договору з Нафтогазом про постачання газу.

Київська міська державна адміністрація просить Кабінет міністрів виділити субвенцію у розмірі 729 мільйонів гривень для укладання нового договору з Нафтогазом про постачання газу.

Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв під час брифінгу 28 серпня, передає «Інтерфакс-Україна».

Як зазначається, субвенція необхідна для збалансування дебіторської та кредиторської заборгованості новоствореного комунального підприємства Київтеплоенерго, яке стало правонаступником боргів «Київенерго».

«Заборгованість «Київенерго» перед Нафтогазом  приблизно 3,3 мільярди гривень. Заборгованість споживачів перед «Київенерго» — 2,6 мільярди гривень. Крім цього, є зобов’язання держави перед «Київенерго» за компенсацію різниці у тарифах у минулих періодах — 729 мільйонів гривень. Погашення державою своїх боргів дозволить вирішити питання балансування боргів та списання штрафних санкцій», — пояснив заступник голови КМДА.

Нагадаємо, що КМДА погодилась успадкувати заборгованість «Київенерго» перед Нафтогазом та повідомила про те, що підпише з компанією мирову угоду.

На період переговорів про укладання нового контракту на постачання газу, міська влада Києва закупила газ для гарячого водопостачання за майже вдвічі вищими ніж у Нафтогазу цінами.

Раніше у Київраді ухвалили рішення про створення комунального підприємства Київтеплоенерго, яке взяло на баланс тепломережі від ПАТ «Київенерго», включаючи котельні та ТЕЦ.

В той же час, у новоствореному комунальному підприємстві відмовлялися ставати правонаступниками боргів «Київенерго», через що у Нафтогазі відмовляються постачати газ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому в Києві немає гарячої води, або що не можуть поділити київська влада і Нафтогаз

19 липня стало відомо, що теплопостачальна компанія «Київенерго», яка належить Рінату Ахметову, збирається оскаржити рішення суду, у якому відмовили передати її боргові зобов’язання перед Нафтогазом комунальній компанії Київтеплоенерго.

Раніше в КМДА повідомляли, що не збираються «успадковувати» борги «Київенерго» перед Нафтогазом. В газовій компанії повідомили, що це суперечить законодавству, а київська влада «чинить на Нафтогаз публічний тиск».

Нафтогаз, у свою чергу, заявив, що постачатиме газ Київтеплоенерго після вирішення питання із заборгованістю.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile