Київрада звернулася до Ради та ГПУ з вимогою розслідувати дії поліції під час «КиївПрайду»
Члени комісії Київради з питань дотримання законності та правопорядку звернулися до Верховної Ради та Генеральної прокуратури з вимогою розслідувати дії поліції під час проведення маршу рівності «КиївПрайд—2018».
Члени комісії Київради з питань дотримання законності та правопорядку звернулися до Верховної Ради та Генеральної прокуратури з вимогою розслідувати дії поліції під час проведення Маршу рівності «КиївПрайд-2018».
Відповідне рішення підтримали 4 членів комісії, повідомляє кореспондент Громадського.
Депутати Київради просять Верховну Раду створити тимчасову слідчу комісію, а Генпрокуратуру відкрити кримінальне провадження щодо керівництва столичної поліції.
Слід зазначити, що двоє членів комісії є представниками праворадикальної партії «Свобода», включно з головою комісії Олегом Бондарчуком.
Керівник патрульної поліції Києва Юрій Зозуля Фото:Дмитро Реплянчук/Громадське
На засіданні виступали кілька представників праворадикальних організацій, зокрема, із «С14». Вони стверджують, що керівник Патрульної поліції Києва Юрій Зозуля нібито незаконно віддав вказівку затримати протестувальників і перевищив свої повноваження. Тому вони закликали відсторонити керівника столичних патрульних на час проведення слідства.
Сам Юрій Зозуля сказав, що його підлеглі діяли в межах закону, а затримали протестувальників після того, як ті стали чинити спротив правоохоронцям. Також він наголосив, що відповідає виключно за дії патрульних, а організовував поліцейську операцію керівник київської поліції Андрій Крищенко.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Праві vs Зозуля — Hromadske.doc
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Марш так званої рівності був політичною помилкою» — депутат Київради
25 червня депутати Київської міської ради на комісії розглядали дії поліції під час проведення Маршу рівності «КиївПрайд-2018». Розглядалося питання щодо дій поліції під час затримання і застосування сили щодо представників праворадикальних угруповань, які намагалися перешкодити проведенню Маршу рівності.
Представники організації С14 стверджували, що глава Патрульної поліції Києва Зозуля «керував розгоном протестувальників».
У Києві 17 червня відбувся Марш рівності «КиївПрайд — 2018». Правоохоронці повідомляли, що участь у «КиївПрайді-2018» взяли 3,5 тисячі учасників.
Зранку, перед проведенням Маршу група людей намагалася перекрити шляхи проведення заходу. Сталися сутички між поліцією та учасниками акції, які ночували в центрі міста, «щоб висловити свій протест».
Повідомлялося, що затримали загалом 57 людей, 5 правоохоронців постраждали. Ввечері 17 червня столична поліція відпустила усіх затриманих під час Маршу рівності.
Експерт Інституту соцдосліджень в ефірі Громадського заявив, що дії поліції щодо противників «Київпрайду» були недоцільні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Усі рівні, усі різні»: як пройшов «КиївПрайд-2018»(ФОТОРЕПОРТАЖ)
- Поділитися: