Віце-прем’єр –міністр Китаю Ліу Хе та представник Єврокомісії Юркі Катаінен повідомили, що світову економіку може спіткати рецесія та криза, якщо президент США Дональд Трамп не припинить своєї торговельної політики застосування мит на імпорт товарів.

Віце-прем’єр–міністр Китаю Ліу Хе та представник Єврокомісії Юркі Катаінен повідомили, що світову економіку може спіткати рецесія та криза, якщо президент США Дональд Трамп не припинить своєї торговельної політики застосування мит на імпорт товарів.

Про це китайський та європейський урядовці повідомили під час спільного брифінгу за результатами зустрічі в Пекіні, передає Bloomberg.

«Китай та ЄС протестують проти політики ухвалення односторонніх рішень американською владою у торговельній політиці та проти протекціонізму США. Ми вважаємо, що ці дії можуть призвести до сповільнення та турбулентності світової економіки», — повідомив Ліу Хе.

Китай та Євросоюз повідомили, що будуть продовжувати протистояти торговельним обмеженням США.

Нагадаємо, що 22 червня Дональд Трамп написав у Twitter, що обмірковує можливість запровадження мит на європейські автомобілі у розмірі 20%. В ЄС відповіли, що готові ухвалити аналогічні митні заходи проти американських автовиробників.

21 червня стало відомо, що мита на американські товари ввела Індія та Туреччина.

Нагадаємо, що 20 червня Єврокомісія остаточно затвердила мита на американський імпорт у відповідь на американські мита на сталь та алюміній. Зокрема, нові тарифні обмеження стосуватимуться американських товарів на загальну суму 2,8 мільярдів доларів.

Також повідомлялось, що обсяг Китайських інвестицій у США скоротився у більш ніж 10 разів через митну політику адміністрації Трампа.

Нагадаємо, що 19 червня стало відомо про рішення Трампа запровадити мита на 200 мільярдів доларів китайського імпорту у разі, якщо Китай вирішить запровадити мита проти американських товарів.

15 червня Трамп ввів у дію рішення про обмитнення чергової порції китайських товарів. Крім цього, повідомлялось, що Трамп не планує зупинятись на введених ним торговельних обмеженнях та готує нову порцію мит, що торкнуться уже 100 мільярдів доларів китайського імпорту.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 150 мільярдів доларів китайського імпорту. 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile