Президент США Дональд Трамп готується до запровадження другої хвилі мит на 100 мільярдів доларів китайського експорту після того, як 15 червня оголосить про додаткове обмитнення 50 мільярдів доларів китайських товарів.

Президент США Дональд Трамп готується до запровадження другої хвилі мит на 100 мільярдів доларів китайського експорту після того, як 15 червня оголосить про додаткове обмитнення 50 мільярдів доларів китайських товарів.

Про це повідомляє Reuters.

Нова порція американських тарифів зараз знаходиться на стадії розробки, проте зазначається, що для її остаточного ухвалення необхідно приблизно два місяці.

Зазначається, що при складанні списку товарів, на які США запровадять додаткове мито у розмірі 25%, американці намагались мінімізувати вплив цих мит на американських споживачів та компанії. Проте повністю його нівелювати неможливо, попереджає Reuters.

В той же час, Китай також опублікував перелік американських товарів вартістю 50 мільярдів доларів, які планує додатково обмитнити.

Раніше повідомлялось, що через запровадження адміністрацією президента США Дональда Трампа тарифів на імпорт товарів з Китаю, близько 2,5 мільярдів доларів інвестицій у будівництво сонячних електростанцій були заморожені або відхилені.

Нагадаємо, що 29 травня також стало відомо про плани Трампа запровадити чергові тарифні обмеження на додаткові 50 мільярдів доларів китайських товарів у середині червня 2018 року. Це рішення суперечить повідомленням Мінфіну США про те, що на час проведення торговельних переговорів нові мита на китайські товари запроваджуватись не будуть.

Торговельні відносини між США та Китаєм були одним з пріоритетних питань передвиборчої кампанії Дональда Трампа. Щороку Китай продає товарів до США на понад 300 мільярдів доларів більше, ніж купує американської продукції.

Також США запровадили мита на сталь та алюміній. В ЄС та Канаді повідомили, що подали скарги до Світової організації торгівлі.

Нагадаємо, що у березні 2018 року Дональд Трамп оголосив про запровадження тарифних обмежень на 50 мільярдів доларів китайського імпорту. Китай запровадив аналогічні митні обмеження на американські товари.

Загалом з початку торговельної суперечки з Китаєм, США запровадили митні обмеження на понад 100 мільярдів доларів китайського імпорту. Враховуючи відомі плани Трампа щодо торговельної політики з Китаєм, загальна вартість китайського імпорту, який обтяжать тарифами, складе більш ніж 250 мільярдів доларів.

З метою вирішення торговельної суперечки між країнами розпочались непублічне переговори. Згодом стали відомі вимоги США до Китаю задля припинення «торговельної війни» між країнами.

Китай та США домовились про збільшення імпорту американських товарів на 60-90 мільярдів доларів для вирішення торговельної суперечки.

У США повідомили, що наполягатимуть на підписанні багаторічних угод на постачання американських товарів на китайський ринок.

Поділитись: