Народний депутат Сергій Лещенко не може свідчити в прямому ефірі на етапі досудового розслідування, оскільки це порушуватиме таємницю слідства.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявив начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк.

«Обов’язковість відеозапису, якщо про це клопоче будь-хто із учасників слідчої дії, то відразу слідчий зобов’язаний записувати на відеозапис. Це є, але жодним чином кримінально-процесуальний кодекс не дає можливості проводити слідчу дію онлайн», — зазначив Горбатюк.

Водночас прокурор додав, що заборони на такі дії також немає.

«На етапі досудового розслідування саме поняття таємниці досудового розслідування зобов’язує слідчого і прокурора не розголошувати ці слідчі дії», — додав Горбатюк.

Раніше Лещенко заявив, що піде на допит до Генеральної прокуратури і готовий розкрити джерело, з якого отримав частину «чорної бухгалтерії», але тільки на допиті у прямому ефірі.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Сергія Лещенка викличуть у Генпрокуратуру, і там, ймовірно, вручать йому підозру за розголошення даних досудового слідства в його публікації про так звану «чорну бухгалтерію» партії президента-втікача Віктора Януковича. Луценко додав, що підозри ще немає, але «очевидно, що вона буде». Крім того, він назвав Лещенка «скунсом». Також Луценко також вважає, що посолка США Йованович необ'єктивно висвітлювала роботу українських правоохоронців.

Напередодні Лещенко заявляв, що Луценко дезінформував особистого адвоката Трампа Рудольфа Джуліані щодо «чорної бухгалтерії» «Партії регіонів», назвавши це фальшивим документом. Депутат також продемонстрував документ, який, за його словами, передало оточення Луценка адвокату Трампа.

Поділитись: