Лідер опозиції Венесуели Гуайдо повернувся в країну попри загрозу арешту

Лідер венесуельської опозиції, тимчасовий президент країни Хуан Гуайдо повернувся в країну після поїздки країнами Південної Америки. Йому загрожує арешт через заборону виїзду, яку він порушив.

В аеропорту Каракаса Гуайдо разом із дружиною зустрічали тисячі прихильників, після чого він відправився на мітинг у східну частину міста.

«Ми повернулися на вулиці Венесуели! 4 березня ми повернулися в нашу країну, аби мобілізуватися з венесуельським народом. Ми залишаємося твердими і рішучими на нашому шляху. У цей момент немає чого святкувати, але є над чим попрацювати», — прокоментував своє повернення Гуайдо.

Віце-президент США Майк Пенс також прокоментував ситуацію у Венесуелі. Він написав у Twitter: «Будь-який прояв насильства, погрози або спроби залякування неприпустимі і будуть зустрінуті швидкою реакцією».

Раніше радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон заявив, що будь-які дії проти Гуайдо «зіштовхнуться з рішучою та значною відповіддю з боку США та міжнародної спільноти».

Нагадаємо, у травні 2018 року у Венесуелі відбулися вибори президента, де чинний президент Мадуро здобув перемогу, проте парламент визнав переобрання Мадуро на посаду глави держави неконституційним.

23 січня у Каракасі відбувся багатотисячний мітинг проти президента Ніколаса Мадуро. Під час нього голова парламенту Венесуели, лідер місцевої опозиції Хуан Гуайдо оголосив себе тимчасовим президентом країни.

Президент США Дональд Трамп заявив, що визнає Гуайдо новим тимчасовим президентом. У відповідь на рішення Трампа Мадуро оголосив про розірвання дипломатичних відносин зі США.

Мадуро також відкинув ультиматум низки європейських країн, які вимагали призначення дострокових виборів глави держави.

Також про підтримку Гуайдо, окрім США, заявили Франція, Велика Британія, Іспанія, Данія, Австрія, Швеція, Аргентина, Бразилія, Гватемала, Гондурас, Грузія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Панама, Парагвай, Перу, Чилі, Еквадор та Ізраїль. Натомість Мадуро підтримують Куба, Болівія, Туреччина, Росія та Мексика. Україна також оголосила свою позицію щодо політичної кризи у Венесуелі.

Венесуела переживає гостру соціально-економічну кризу. Гіперінфляція, девальвація національної валюти, дефіцит товарів першої необхідності, брак ліків призвели до того, що громадяни цієї держави масово залишають країну.