Світ

Лікування марихуаною: як у тайській клініці допомагають важкохворим пацієнтам

Світ/Лікування марихуаною: як у тайській клініці допомагають важкохворим пацієнтам
Зберегти
Вигляд
lead
У більшості країн Південно-Східної Азії вживання, зберігання чи незаконна торгівля наркотиками карається смертною карою. У Таїланді за це передбачена кримінальна відповідальність. До 1930-х років канабіс використовували як засіб для полегшення болю і втоми. І наприкінці грудня 2018-го влада Таїланду дозволила виробництво, використання і зберігання марихуани у медичних цілях.

Тайланд і Малайзія давно обмірковували наступні кроки для того, аби стати центрами медичної марихуани в азійському регіоні. 25 грудня 2018 року Національна законодавча асамблея (парламент) Таїланду ухвалила рішення, яким дозволила використання, зберігання, виробництво та продаж марихуани у медичних цілях. Таїланд став першою країною серед держав Південно-Східної Азії, яка підтримала таке рішення. Законодавчий орган Таїланду вніс правки до Закону про наркотики від 1979 року, чим легалізував використання канабісу в медичних цілях.

«Це новорічний подарунок Національних законодавчих зборів уряду і тайському народу», — заявив голова комітету парламенту Сомчай Савангкарн.

Раніше тайські законодавці, державні службовці, експерти з питань охорони здоров'я, органи з наркологічного контролю, а також Національна рада фермерів висловлювали підтримку декриміналізації легких наркотиків, таких як марихуана. Вони також пропонували узаконити плантації, де марихуану будуть вирощувати для медичних досліджень та медичного використання.

Уряд Таїланду на початку 2018 року схвалив п'ятирічний пілотний проект про комерційне вирощування конопель для використання у медичних цілях.

Державна фармацевтична організація Таїланду провела низку досліджень, які мали оцінити можливість використання ліків на основі канабісу та розвинути фармацевтичні препарати до рівня клінічного випробування та подальшого комерційного виробництва.

Тим часом, у спеціальній клініці Бангкока доктор Сомнук Сирипанчонг пропонує медичну терапію канабісом та забезпечує марихуану у якості лікування для пацієнтів з онкологічними захворюваннями, використовуючи масла конопель.

Доктор Сомнук Сирипанчонг (в центрі) надає медичну консультацію 67-річному французу Жан-Луї ле Геннеку (ліворуч), хворому на рак підшлункової залози, та його сину (праворуч) у клініці в Бангкоку, Таїланд, 13 січня 2018 року   

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Ці масла не мають офіційної сертифікації та виробляються тайським ганья гуру та борцем за легалізацію марихуани Бантоном Ніямабхою. Родичі Бантона страждають від раку. Він переконав їх спробували марихуану як спосіб лікування.

Тайський 62-річний ганья гуру Бантон Ніямабха розливає у скляні ємності цілюще конопеляний розчин, який він виготовив у своєму будинку в Бангкоку, Таїланд, 14 січня 2018 року   

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Ніямабха колишній поліцейський. Зараз він виробляє конопляну олію для лікування раку, а також бальзам, зубну пасту та мило з незаконно ввезеної марихуани, яку купує у сусідніх країнах. Лабораторію має у власному домі. Майже щодня Бантон з допомогою членів своєї родини віджимає конопляну олію з майже кілограму марихуани. Отриману олію віддає хворим на рак людям та сім'ям з дітьми, які страждають на епілептичні напади.

Здебільшого це сім’ї, які дуже потребують ліків, але не можуть їх дозволити собі через критичний матеріальний стан.

Родичка тайського ганья гуру Бантона Ніямабхи Рудімат Чонсавас тримає каструлю із підготовленою для використання конопяною олією, виготовленою в домашній лабораторії Бантона, яку відправлять у клініку для лікування онкохворих, Бангкок, Таїланд, 14 січня 2018 року   

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Конопляну терапію у клініці застосовують для лікування більшості пацієнтів. Як правило масло пацієнту накрапують на язик, або ж вводять в організм за допомогою клізми. Тут кажуть, що марихуану можна використовувати для полегшення болю та лікування симптомів низки хвороб. Зокрема, хвороби Паркінсона, епілепсії, м'язової слабкості, розсіяного склерозу, демієлінізуючих захворювань (хвороби нервової системи, при яких пошкоджується мієлінова оболонка нейронів) та діабету.

М’який клімат Таїланду сприяє вирощуванню високоякісної марихуани, яка виділяє Тетрагідроканабінолу (ТГК) — головний психоактивний компонент канабісу.

87-річний Вічан Тхонгсавас показує свії шрами, які він отримав через лікування раку шкіри. У Тхонгсаваса четверта стадія раку і він проходить курс лікування канабісом у клініці доктора Сомнука Сирипанчонга у Бангкоку, Таїланд, 14 січня 2018 року   

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

Тим часом у Малайзії засудили до страти через повішення 29-річного Мухаммада Лукмана Мохамада, який виготовляв конопляну олію і роздавав її хворим пацієнтам. Малазійські поліцейські під час обшуку знайшли в його домі три літри олії, суд тривав 3 роки. Влада Малайзії врешті попросила суд переглянути це рішення, а представники правлячої коаліції звернулися до генпрокурора. Поряд з цим, президент Філіппін Родріго Дутерте наказав розстріляти щонайменше 5 тисяч людей, підозрюваних у вживанні та розповсюдженні наркотиків, відколи його обрали на посаду очільника країни.

Автор: Рунгрой Йонгріт/EPA
Пов`язані новини