Ліквідаторам аварії на ЧАЕС Ананенку, Беспалову і Баранову присвоїли звання «Героя України»
Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про присвоєння звання Герой України» трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції – Олексію Ананенку, Валерію Беспалову та посмертно Борису Баранову.
«Старший інженер-механік реакторного цеху ДП «Чорнобильська АЕС» у 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році Валерій Беспалов та начальник зміни цього ж підприємства у 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно) удостоєні найвищої державної нагороди за героїзм і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року. Усі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС», – ідеться у повідомлення на сайті президента.
Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух.
У липні 2017-го року телеканал HBO оголосив, що збирається зняти п'ятисерійний фільм, в основі сюжетом якого будуть події Чорнобильської катастрофи у 1986 році. У липні 2018 року у центрі Києві відбулись зйомки одного з епізодів серіалу. 6 травня 2019-го відбулась прем'єра серіалу «Чорнобиль», він став найпопулярнішим у світі за версію IMDb
У Чорнобилі після успіху серіалу НВО очікують близько 100 тисяч відвідувачів до кінця 2019 року.
Аварія на ЧАЕС сталася у ніч на 26 квітня 1986 року. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики.
Зараз на Чорнобильській атомній електростанції працює майже 2500 людей. Вони контролюють процес виведення станції із експлуатації. Працюють вахтово, живуть у найближчих населених пунктах — Чорнобилі, Славутичі.
- Поділитися: