У четвер, 26 березня, в Україні вантажитимуть літак до Китаю, який має доставити наступну партію медичного вантажу.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента, секретар Координаційної ради з протидії поширенню коронавірусу Кирило Тимошенко, передає пресслужба ОП.

«ПЛР-тести постачаються в Україну партіями…. Завтра вантажитиметься новий борт, на якому прибуде 100 тисяч тестів. Додатково з Південної Кореї впродовж двох днів в Україну надійде ще 100 тисяч таких тестів», — повідомив Кирило Тимошенко.

Таким чином Україна матиме вже 250 тисяч тестів на коронавірус. Планують ще декілька таких партій з-за кордону.

Заступник керівника Офісу президента зазначив, що чергова партія медзасобів з Китаю прибуде в Україну найближчими днями.

За його даними, черговим рейсом в Україну мають доставити 280 тисяч респіраторів, 30 тисяч захисних костюмів, а також значну кількість тришарових медичних масок.

Крім того, вже почалося виробництво вітчизняних тестів, які надійдуть до медустанов орієнтовно за 10 днів. До цього часу в Україні вистачить запасів імпортних ПЛР-тестів.

«Тобто на першому етапі ми матимемо приблизно мільйон тестів для полімеразної ланцюгової реакції. Якщо у якийсь момент ми зрозуміємо, що динаміка епідемії почала сповільнюватися й нам не потрібна така кількість ПЛР-тестів, ми зупинимо закупівлі», — уточнив він.

Тимошенко зауважив, що нині всі регіони України вже отримали необхідні тести та реагенти для проведення досліджень зразків біоматеріалу.

Нагадаємо, 20 березня Зеленський анонсував прибуття з Китаю «упродовж 2 днів» 10 мільйонів тестів. Однак у Центрі громадського здоров’я розповіли hromadske, що вони отримали 521 тест-систему для полімеразної ланцюгової реакції та 250 тисяч експрес-тестів.

Інформаційна гігієна не менш важлива за особисту. Ми працюємо навіть в умовах карантину і піклуємось про новини, які ви отримуєте! Підтримайте нас на Спільнокошті! Підтримайте незалежну журналістику!

В Україні станом на 25 березня зафіксували 118 випадків коронавірусу: у Чернівецькій області (38), у Києві (34), у Київській області (22), Івано-Франківській (5), Тернопільській (4), Дніпропетровській, Запорізькій, Львівській, Житомирський — по 2, у Волинській, Донецькій, Луганській, Одеській, Вінницькій, Сумській та Черкаській областях — по 1.

Наразі зафіксовано 4 летальні випадки — померли 71-річна жінка у Житомирській області, 56-річна жінка — в Івано-Франківській, 33-річна — у Чернівецькій, 68-річний чоловік — у Тернопільській. Одна людина одужала.

Ви можете робити разом з нами якісний контент і показати, що відбувається у різних регіонах України в умовах карантину. Знімайте відео з ваших міст, розповідайте, як переносите ізоляцію, чи є в аптеках маски, як ходить громадський транспорт — і надсилайте на адресу [email protected] з темою «Марафон». Ми покажемо ваші матеріали у прямому ефірі марафону «Хроніки коронавірусу», який випускаємо щодня о 8:00 та о 18:00.
Поділитись: