Литовська поліція передала білоруській владі 15 безпілотників. Це відбулося у розпал протестів

Зовнішньополітична служба Європейського Союзу сплатила за 15 безпілотників, які надала Литва Державному комітету судової експертизи Білорусі. Це сталося 16 вересня у розпал протестів проти режиму Лукашенка.
Про таке стало відомо із заяви комітету.
Там зазначили, що кожний безпілотник оснащений фото та відеозйомкою, що дозволяє отримати чітке зображення та допомогти розслідувати кримінальні справи.
Загалом ЄС заплатив за безпілотники 850 тисяч євро. Сталося це в межах проєкту сусідства, здійснюваного Латвією і Литвою.
Як пише Euobserver, опозиціонери припускають, що ці безпілотники були використані режимом самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка під час масових протестних акцій. Зокрема, їх могли використовувати для ідентифікації протестувальників, яких потім жорстко заарештовували силовики.
Реакція Литви
У Литві заявили, що безпілотники були поставлені у вересні через «контрактні процедури». Але Вільнюс запевняє, що «призупинив усі платежі білоруській стороні, пов'язані зі спільними проєктами ЄС-Білорусь одразу, з 9 серпня», коли спалахнули протести.
Реакція Європейського Союзу
У зовнішньополітичній службі ЄС заявляють, що безпілотники ще ні для чого не використовували. Також там кажуть, що їх не можна застосувати проти протестувальників через технічні характеристики.
А ще у ЄС переконують, що білоруська влада місить використовувати безпілотники тільки відповідно до зобов'язань, за якими вона їх отримала.
Чому це важливо?
Литва однією з перших заявила про невизнання президентських виборів у Білорусі. Вона також прийняла у себе опозиційну лідерку Світлану Тіханоську.
25 вересня Литва разом з Латвією та Естонією оголосила про розширення санкційного списку людей, причетних, на їхню думку, до фальсифікації виборів президента в Білорусі та насилля щодо протестувальників, незгодних із їхніми результатами.
Що відбувається у Білорусі?
Протести, які розпочалися ще 9 серпня, тривають досі. 23 вересня у Мінську відбулася інавгурація Олександра Лукашенка. Провели її «по-тихому», а після цього Лукашенко фактично офіційно вступив на посаду президента.
Таємна інавгурація обурила білорусів, які вже протягом майже двох місяців виходять на протести проти Лукашенка, адже вважають президентські вибори сфальсифікованими.
Низка країн Євросоюзу, Велика Британія, США, Канада та Україна не визнали легітимність Лукашенка та закликали до нових виборів.
- Поділитися: