Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічюс заявив про необхідність запровадження санкцій проти організаторів псевдовиборів у так званих «ДНР» та «ЛНР».

«У той час, коли світ згадує жертв Першої світової війни, Кремль продовжує дестабілізувати Східну Україну: незаконні «вибори» в так званих «ДНР» та «ЛНР» на території України — ще одне порушення Мінських угод та міжнародного права. Мають буди запроваджені санкції проти організаторів цього фарсу», — написав він.

У заяві МЗС Литви наголошується, що російська армія продовжує своє вторгнення на територію України. Також відомство звинуватило РФ у ескалації ситуації в Азовському морі.

«Литва підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Ми ще раз підкреслюємо, що Конституція України та українські закони є єдиною правовою основою для муніципальних виборів на сході України», — йдеться в заяві.

Раніше запровадити санкції проти організаторів «виборів» на окупованому Донбасі закликала Польща.

Спеціальний представники Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що через так звані «вибори» на окупованих територія Росія дотує корумпованих лідерів Донбасу.

У НАТО заявили, що не визнають так званих виборів на окупованих територіях Донбасу, організованих Росією.

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що реакцією на «вибори» у «ДНР» та «ЛНР» стануть нові міжнародні санкції проти Росії.

Раніше повідомлялось, що студентів окупованому Донецьку змушують брати участь у незаконному «голосуванні» бойовиків, інакше «будуть проблеми».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Раніше представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко повідомила, що Росії офіційно заявила, що визнає «вибори» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

Водночас у Кремлі заявили, що визнають «вибори» на окупованому Донбасі «залежно від результату».

Поділитись: