У Міністерстві закордонних справ України заявили, що реакцією на «вибори» в так званих «ДНР» та «ЛНР» стануть нові міжнародні санкції проти Росії.

Про це у своєму відеозверненні повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Це злочин проти тих, хто страждає на окупованій території, злочин проти України, злочин проти міжнародного права. За злочини обов'язково буде покарання. Звичайно, у вигляді санкцій і, звичайно, у вигляді того, що будь-яка цивілізована людина не буде цей злочин сприймати», — сказав він.

Також Клімкін закликав мешканців окупованої частини Донбасу не брати участь у цих «виборах».

З таким же закликом виступило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій.

«МТОТ звертається з проханням до громадян України, які вимушені перебувати в окупації, утриматися від участі у нелегітимних виборах та просить не піддаватися маніпуляціям держави-агресора. Ми сподіваємося, що незламність духу, вірність і відданість загальнолюдським цінностям демократичного світу допоможе вам зробити вибір на користь миру, до якого ми всі прагнемо», — йдеться у заяві відомства.

Посол України в ЄС Микола Точицький закликав Брюсель запровадити санкції проти організаторів «виборів» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

«Я закликаю наших партнерів запровадити санкції проти всіх, хто бере участь у їх організації», — написав він.

Європейський союз засудив проведення так званих виборів на окупованому Донбасі.

У заяві високого представника ЄС з питань зовнішньої і безпекової політики Федеріки Могеріні наголошується, що Брюссель підтримує незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

«ЄС вважає, що «вибори», заплановані на 11 листопада, є незаконними та нелегітимними, і не буде визнавати їх. ЄС засуджує ці «вибори», оскільки вони суперечать міжнародному праву, підривають зобов’язання, взяті за Мінськими угодами, та порушують суверенітет та закони України», — йдеться в заяві Могеріні.

Також Брюссель очікує, що Росія вплине на бойовиків, яких вона підтримує, аби реалізувати Мінські угоди, зокрема в частині припинення вогню та проведення місцевих виборів, що відповідатимуть українському законодавству та стандартам ОБСЄ.

Раніше повідомлялося, що в окупованому Донецьку студентів змушують іти на «вибори» бойовиків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Раніше представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко повідомила, що Росії офіційно заявила, що визнає «вибори» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

Водночас у Кремлі заявили, що визнають «вибори» на окупованому Донбасі «залежно від результату».

Незаконні «вибори» глав республік і депутатів так званих Народних рад у самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» відбудуться 11 листопада. Україна та низка країн Заходу відмовилася визнавати ці вибори.

За пост глави «ДНР» змагатимуться п’ять кандидатів — Денис Пушилін, Олена Шишкіна, Роман Храменков, Володимир Медведєв і Роман Евстифеев.

Раніше Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Радбезі ООН обговорили ситуацію на окупованому Донбасі

Представник РФ у Радбезі ООН заявив, що обговорювати ситуацію на Донбасі потрібно з «представниками» так званих «ДНР» та «ЛНР» та запропонував запросити «главу Центрвиборчкому «ЛНР» Олену Кравченко. Але її виступ в Радбезі ООН підтримала тільки Росія, сім країн проголосували «проти», ще сім — утрималися.

Після вбивства Захарченка у так званій ДНР» призначили вибори «глави республіки» на 11 листопада 2018 року вибори. Тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «республіки» обрали Дениса Пушиліна. Він є представником так званої «ДНР» у контактній групі в Мінську та одночасно головою так званої «Народної ради ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile