В окупованому Донецьку студентам «наполегливо рекомендують» взяти участь у незаконному «голосуванні» бойовиків, інакше «будуть проблеми».

Про це Громадському повідомили джерела на окупованому Донбасі, імена яких ми не називаємо заради їхньої безпеки.

Зокрема один зі студентів Донецького політехнічного інститут розповів, що у профкомі факультету їм заявили про необхідність відвідати «вибори», інакше факультет і деканат «отримають догану».

«Будуть проблеми у всіх», — наголосив представник профкому.

Представник омбудсмена на Донбасі Павло Лисянський у коментарі Громадському підтвердив, що мешканців окупованої частини Донбасу змушують брати участь у «голосуванні».

«Я не визнаю ці вибори, вибору як такого там немає. Те, що там зараз відбувається — людей примусово зганяють для того, аби вони взяли участь у створенні та розвитку незаконного збройного формування під назвою «ЛНР» та «ДНР», — наголосив Лисянський.

Він розповів, що у бойовиків встановлений план явки на «виборах», а їхні результати вже заздалегідь відомі.

«Їм зараз потрібно забезпечити масовість, аби зняти це на відео та показати. До шкіл та університетів, до «державних» підприємств, до приватних підприємців приходили так звані спецслужби з вимогою забезпечити явку на цих так званих «виборах». Сказали: якщо цього не буде, до них застосують заходи, зокрема погрожували кримінальними справами. Розмовляли доволі жорстко», — повідомив представник омбудмена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Несправжні вибори у несправжніх республіках: ватажків окупованого Донбасу РФ обрала заздалегідь

Раніше глава Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов заявив, що всіх організаторів виборів у самоназваних республіках на Донбасі 11 листопада притягнуть до кримінальної відповідальності.

Сполучені Штати закликали мешканців окупованої частини Донбасу бойкотувати так звані «вибори» в самоназваних «ДНР та «ЛНР», бо вони не відповідають Мінським угодам та українському законодавству.

Раніше представниця України у Тристоронній контактній групі Ірина Геращенко повідомила, що Росії офіційно заявила, що визнає «вибори» у так званих «ДНР» та «ЛНР».

Водночас у Кремлі заявили, що визнають «вибори» на окупованому Донбасі «залежно від результату».

Незаконні «вибори» глав республік і депутатів так званих Народних рад у самопроголошених «ДНР» і «ЛНР» відбудуться 11 листопада. Україна та низка країн Заходу відмовилася визнавати ці вибори.

За пост глави «ДНР» змагатимуться п’ять кандидатів — Денис Пушилін, Олена Шишкіна, Роман Храменков, Володимир Медведєв і Роман Евстифеев.

Раніше Росія пояснила «вибори» на окупованому Донбасі «вакуумом влади» після вбивства Захарченка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Радбезі ООН обговорили ситуацію на окупованому Донбасі

Представник РФ у Радбезі ООН заявив, що обговорювати ситуацію на Донбасі потрібно з «представниками» так званих «ДНР» та «ЛНР» та запропонував запросити «главу Центрвиборчкому «ЛНР» Олену Кравченко. Але її виступ в Радбезі ООН підтримала тільки Росія, сім країн проголосували «проти», ще сім — утрималися.

Після вбивства Захарченка у так званій ДНР» призначили вибори «глави республіки» на 11 листопада 2018 року вибори. Тимчасовим виконувачем обов’язків ватажка «республіки» обрали Дениса Пушиліна. Він є представником так званої «ДНР» у контактній групі в Мінську та одночасно головою так званої «Народної ради ДНР».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про тимчасового керівника так званої «ДНР» Пушиліна

Поділитись: