Керівництво так званої «ЛНР» звернулось до російської влади з проханням надати або продати вакцину від коронавірусу, але відповіді від Москви досі не отримали.

Про це в ефірі однієї з місцевих радіостанцій повідомила так звана «міністерка охорони здоров’я «ЛНР» Наталія Пащенко, передають «Новости Донбасса».

«До нас не було ще пропозицій щодо надання вакцини проти коронавірусної інфекції як гуманітарної допомоги. Також ми вийшли на ринок РФ з питанням придбання вакцини за грошові кошти, але постачальники не відгукнулися», — сказала вона.

Пащенко зазначила, що запит на вакцину керівництво «республіки» зробило вже достатньо давно, хоча про це не казали публічно.

Підсумовуючи, «міністерка» заявила, що найближчим часом вакцинацію в «ЛНР» проводити не будуть.

Російська вакцина

Першою зареєстрованою у світі вакциною був російський «Спутник V» або «Гам-Ковід-Вак». Це препарат, розроблений Національним дослідницьким центром епідеміології та мікробіології ім. Н.Ф. Гамалії. Першу партію вакцини вже встигли випустити, а російська влада планує налагодити масове виробництво та імунізацію населення.

Росіяни оприлюднили результати двох етапів клінічних випробувань своєї вакцини. І до неї вже виникли питання. Детальніше читайте у нашому матеріалі. До того ж вона не пройшла наймасштабнішого, третього етапу випробувань.

Недовіру до російської коронавірусної вакцини висловлюють ВООЗ, Німеччина і навіть самі росіяни: про готовність зробити щеплення «Спутник V» заявили 40% опитаних росіян, тобто менше половини.

Нещодавно в Росії зареєстрували другу вакцину, але й вона не пройшла третього етапу випробувань. У зв'язку з цим, крім Росії та декількох її партнерів у світі (та крім «ДНР» і «ЛНР»), ніхто у світі серйозно не сприймає ці вакцини.

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що Україна не буде купувати російську вакцину, оскільки та не пройшла третю стадію клінічних випробувань.

Поділитись: