Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що висновки експертного дослідження матеріалів справи щодо подій Революції Гідності свідчать про причетність Росії до розстрілів на Майдані.

За словами генпрокурора, слідством встановлені, зокрема, телефонні переговори між всіма організаторами насилля на Майдані із керівництвом РФ.

Наводячи хронологію телефонних розмов колишнього президента Віктора Януковича і керівників силових відомств країни, Луценко заявив про регулярні контакти керівництва України з адміністрацією президента Росії Володимира Путіна, головою ФСБ Олександром Бортніковим та міністром внутрішніх справ РФ Володимиром Колокольцевим.

Крім того, Луценко повідомив, що слідством встановлена присутність працівників ФСБ Росії в Києві під час подій на Майдані.

«Так, нами встановлено, що з 13 до 15 грудня 2013 року на території України знаходились 27 діючих працівників ФСБ РФ. З 20 по 21 лютого 2014 року — 7 осіб, у тому числі помічник президента РФ Владислав Сурков», — заявив генпрокурор.

Також, за словами Луценка, свідок повідомив, що тодішній голова Служби безпеки України Олександр Якименко зустрічав, розміщува, проводжав і забезпечував умови роботи і харчування в центральному управлінні СБУ 23 співробітників ФСБ у січні і 6 співробітників ФСБ у лютому 2014 року.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: «Нині вже»: 5 років розстрілів на Майдані та початок анексії Криму (спецефір)

Нагадаємо, сьогодні поблизу будівлі Вищої кваліфікаційної комісії суддів відбувся мітинг родичів та близьких Героїв Небесної Сотні. Вимагали «очистити» Верховний суд від чиновників часів Майдану.

Українська гілка правозахисної організації Amnesty International випустила заяву до річниці розстрілів на Майдані, у якій розкритикувала українську владу через неефективне розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Майдан – Крим – Донбас: головні події п'яти років війни

Крім того, у Моніторинговій місії ООН з прав людини в Україні зауважили, що розслідування вбивств під час Революції Гідності в Україні відбувається зі значними затримками. У Місії також висловили занепокоєння тим, що розслідування вбивств 17 протестувальників і 13 правоохоронців під час Революції Гідності у Києві не привело до встановлення конкретних виконавців.

Водночас 19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генпрокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. У листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

Марко Погуляєвський/

Поділитись: