Українська гілка правозахисної організації Amnesty International випустила заяву до річниці розстрілів на Майдані, у якій розкритикувала українську владу через неефективне розслідування. Активісти заявили, що протягом 5 років слідство не досягло жодного прогресу.

«П'ять років — це більш ніж достатній час для відновлення справедливості. Але для більшості жертв, які постраждали від рук української поліції, справедливість досі недоступна», — заявив старший директор офісу Генсека організації Колм О'Куанахайн. 

О'Куанахайн також наголосив, що непокараність злочинів Майдану сприяє атмосфері безкарності в українському суспільстві і поширенню рухів, які застосовують насильство.

«Через рік після подій ми опублікували звіт «Україна: рік після Майдану — з правосуддям затягують, в правосудді відмовляють». Через 5 років після Євромайдану назва все ще точно відображає реальність. Це ганьба і звинувачення на адресу української системи кримінального судочинства», — заявив О’Куанахан.

Amnesty International закликала українську владу докласти максимальні зусилля для ефективного розслідування порушень прав людини, скоєних під час подій Майдану, включаючи побиття і вбивства.

У коментарі Громадському керівник організації заявив, що для належного розслідування бракує політичної волі. «І чим більше часу проходить, тим менша ймовірність, що злочини таки розслідують», — сказав він.

Раніше розслідування справ Майдану розкритикувала Організація об'єднаних націй: в ООН занепокоєні, що у частині розслідувань вбивств на Майдані не встановили виконавців.

Нагадаємо, сьогодні, 19 лютого, начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що Генпрокуратура повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Поділитись: