Президенти Білорусі Олександр Лукашенко та Росії Володимир Путін не змогли домовитися на переговорах в Сочі 7 лютого про знижку для Мінська на російську нафту.

Як пише «БелТа», заступник голови адміністрації Путіна Дмитро Козак зазначив, що ціна на нафту для Білорусі буде ринковою.

«Ми не можемо сьогодні різко змінити умови регулювання нашої нафтової галузі: ви знаєте, ціни на сиру нафту формуються ринком, а адміністративно не регулюються», — сказав Козак.

Також він додав, що білоруська влада повинна домовлятися про постачання нафти безпосередньо з російськими нафтовими компаніями і цим перемовинам російська влада нібито готова сприяти.

«Якщо надавати знижки, нам необхідно було би вводити державне регулювання нафтового ринку, що ми зробити не зможемо, ми не можемо змінювати постійно правила гри, ставити в незрозуміле становище наші нафтові компанії», — переконує Козак.

Водночас він зазначив, що Росія буде поставляти газ до Білорусі у 2020 році на умовах 2019 року.

Нагадаємо, Росія та Білорусь не можуть домовитися про новий контракт на поставку нафти. У зв'язку з цим 26 січня Білорусь отримала першу партію нафти з Норвегії.

3 січня Росія зупинила постачання нафти до Білорусі, бо минулий контракт закінчився 31 грудня 2019 року, а про новий країни не домовилися.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко 30 та 31 грудня провів переговори телефоном з президентом РФ Володимиром Путіним щодо нових контрактів на постачання російської нафти. Після цього Лукашенко доручив знайти альтернативні джерела сировини.

Лукашенко неодноразово звинувачував Росію у нерівних торгових умовах для обох країн. Зокрема він казав, що Мінську потрібні рівні умови, а не дешевий газ. Він також доручив знайти резервні гроші для країни, які вона втрачає через податковий маневр у нафтовій сфері в Росії.

Водночас під час свого візиту у Мінськ 1 лютого 2020 року держсекретар США Майк Помпео зазначив, що Сполучені Штати готові повністю забезпечити Білорусь нафтою.

Поділитись: