Колишній опозиційний претендент на посаду президента Білорусі Валерій Цепкало розповів, що чинний президент Олександр Лукашенко намагається втримати владу старими методами, а громадськість уже встигла звикнути до цього «цирку».

Про це в інтерв'ю журналістки hromadske Олени Куренкової розповів опозиційний екскандидат на посаду президента Білорусі Валерій Цепкало.

«Наше білоруське суспільство розуміє, що просто Лукашенко влаштував цирк», — сказав політик.

Він згадує, що перед виборами у 2006 році Лукашенко заявляв про те, що його хочуть підірвати, а перед виборами 2010 року казав, що затримали людей, які начебто проривались через українсько-білоруський кордон. На виборах 2006 і 2010 Лукашенко здобув перемогу.

«Через 2 місяці вони (затримані у 2010 — ред.) зникли, коли закінчилась політична кампанія. Жодних звинувачень не пред'явили. Тобто він працює точно так само, як і працював до цього. Він вигадав усе і з "вагнерівцями"», — зазначив Цепкало.

На думку опозиціонера, громадяни вже звикли до такої поведінки президента і не вірять в історію з найманцями. Як приклад цього наводить наймасовіший мітинг опозиційної кандидатки у президенти Світлани Тіхановської, на який прийшли понад 60 тисяч людей.

Що за «вагнерівці»?

У Білорусі затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство каже, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Напередодні їх взяли під варту.

До того ж їхні свідчення відрізняються одне від одного. Хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.

Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.

Хто такий Валерій Цепкало?

Він розглядався як один із головних конкурентів Лукашенка на виборах. Але 14 липня Центральна виборча комісія Білорусі не зареєструвала його кандидатом. Офіційно — через недостатність достовірних підписів на його підтримку. ЦВК визнала достовірними приблизно 80 тисяч підписів (100 тисяч необхідні для реєстрації) зі 160 тисяч.

24 липня стало відомо, що Цепкало разом із дітьми виїхав з Білорусі в Росії через загрозу арешту. Опозиціонер розповів нам, що вчора, 1 серпня, приїхав до Києва.

Дружина опозиціонера Вероніка Цепкало залишилася в Білорусі та бере участь у виборчій кампанії кандидатки в президенти Світлани Тіхановської. Вона єдина з головних конкурентів чинного президента Білорусі Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. 

Поділитись: