Під варту взяли 33 затриманих неподалік Мінська російських найманців приватної військової компанії «Вагнера». Вони були бойовиками на сході України.

Про це 1 серпня повідомив голова Слідчого комітету Білорусі Іван Носкевич після зустрічі з президентом країни Олександром Лукашенком, пише білоруське інформагентство БелТА.

«Підозрюваними у цій кримінальній справі визнані 33 громадянина Російської Федерації, і вони затримані. 31 липня стосовно них обраний і прокурором санкціонований запобіжний захід у вигляді взяття під варту», — розповів Носкевич.

Він звернув увагу, що основна частина обставин у цій справі є слідчою таємницею.

«Крім того, нами була отримана інформація про те, що вони всі практично мають серйозне бойове минуле. Воювали на сході України (бойовики — ред.)», — додав голова СК.

Посол РФ в Білорусії Дмитро Мезенцев вважає, що заява про спробу втручання у внутрішні справи Білорусі безпідставна. Він додав, що Росія очікує доказів за звинуваченнями й обґрунтування порушення справи.

У МЗС РФ уточнювали, що затримані їхали транзитом у Стамбул з усіма потрібними документами.

Російських бойовиків ПВК «Вагнера» затримали 29 липня. Вони нібито приїхали до Білорусі дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня. Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти Збройних сил України. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.

Офіс генпрокурора України вже оголосив підозри за фактом участі у терористичній організації 28 учасникам російської приватної військової компанії «Вагнер», яких раніше затримали в Білорусі. Серед них 9 українців.

Перед цим білоруські дипломати передали список затриманих найманців в Україну і попросили, щоб тут перевірили, чи брали вони участь у злочинах проти України, зокрема у воєнних діях.

Поділитись: