Лукашенко заявив про «море безіменних могил» мігрантів на польському боці кордону

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що за час міграційної кризи на польсько—білоруському кордоні з'явилася велика кількість «безіменних могил» мігрантів, але польська влада «приховує цю інформацію».

Про це Лукашенко заявив в інтерв'ю главі інформаційного агентства «Россия сегодня» Дмитру Кисельову, пише «Белта».

Лукашенко заявив, нібито мігранти помирають у польських лісах, а їхні тіла там «валяються».

«Там уже в лісах у них безіменних могил море. І хто ховає цих людей? Не влада. Вони (там же надзвичайний стан введений) туди нікого не пускають [...] Небайдужі поляки відшукують цих людей у лісах і ховають. Тому, ось, справді, безіменні могили», ㅡ заявив Лукашенко.

Він також наполягає, що журналісти та міжнародні спостерігачі, які стежать за ситуацією з мігрантами, працюють лише з білоруського боку кордону.

Криза мігрантів та Лукашенко

Раніше самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко організував зустріч із мігрантами, де запевняв, що не буде «робити політику» на їхній долі, закликав не вірити фейкам і погрожував західним країнам (зокрема Польщі та Німеччині), що робитиме «все, що побажають мігранти».

А втім, компанія Meta (Facebook) відзвітувала, що видалила десятки білоруських акаунтів і груп у Facebook та Instagram, які були націлені на аудиторію на Близькому Сході й у Європі та пов'язані з КДБ Білорусі.

У Meta вказують, що ця мережа працювала, щоб відмовляти мігрантів від в’їзду до ЄС. Фальшиві персони у соцмережах розповідали про «свій негативний досвід» в'їзду до Польщі з Білорусі та важке життя мігрантів у Європі.

Окрім того, вони писали про «антимігрантську політику» та «неонацистську діяльність» у Польщі.

Що відбувається на кордоні Білорусі?

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко ще наприкінці травня у відповідь на санкції ЄС заявив, що перестане стримувати рух мігрантів через свою країну.

З того часу ситуація з мігрантами до Європи загострилася, а низка сусідніх із Білоруссю країн (ПольщаЛитваЛатвія) оголосили про будівництво парканів, щоб хоч якось стримати людей.

Білорусь зі свого боку звинувачувала країни ЄС у «протиправній поведінці» з мігрантами й біженцями та в порушенні власних принципів.

Ситуація на білоруському кордоні загострилася з початку листопада. 8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни.

Мігранти проривалися через кордон, застосовуючи каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. У прикордонній службі Польщі впевнені, що ними мігрантів забезпечують білоруси.

За даними РНБО, міграційна криза може зачепити й Україну, оскільки на території Білорусі перебувають 16 тисяч мігрантів. А втім, у Білорусі заявляли, що частина людей або повернулися самі на батьківщину, або ж їх евакуювали посольства їхніх країн.