Влада Литви заборонила в'їзд 49 громадянам Росії за порушення прав людини і відмивання коштів.

Влада Литви заборонила в'їзд 49 громадянам Росії за порушення прав людини і відмивання коштів.

Відповідний список затвердив міністр внутрішніх справ Литви Еймутіс Місюнас на основі так званого «закону Магнітського», передає Baltic News Service.

«Міністр підписав розпорядження, яке забороняє в'їзд 49 особам до Литви», — зазначила речниця міністерства Кароліс Вайткявічюс.

За її словами, глава відомства доручив чиновникам Департаменту міграції опублікувати цей список.

Міністерство внутрішніх справ підготувало санкційний список з 49 людей після консультацій з іноземними партнерами, велику його частину було складено до ухвалення закону у Сеймі.

3 листопада Канада ввела санкції стосовно 30 громадян Росії. Санкції пов’язані з «актом Магнітського». 

Наприкінці грудня 2016 року тодішній президент США Обама розширив дію «закону Магнітського» на весь світ.

Канада приєдналась до «акту Магнітського» на початку жовтня цього року, президент Росії Володимир Путін назвав дії Оттави «неконструктивними політичними іграми».

Сергій Магнітський, заарештований за звинуваченням в ухиленні від сплати податків, помер у московському слідчому ізоляторі 16 листопада 2009 року.

Його колеги — співзасновник фонду Hermitage Capital Вільям Браудер і глава британської компанії Firestone Duncan Джемісон Файерстоун — заявили, що Магнітського заарештували після того, як він розкрив корупційні схеми, до яких причетні деякі чиновники й співробітники МВС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Список Магнітского: Знімальний майданчик — СПЕЦРЕПОРТАЖ. 

Поділитись: