Македонія запронувала новий варіант назви країни, щоб врегулювати міжнародний спір з Грецією, яка блокує вступ країни до Європейського Союзу та НАТО.

Македонія запронувала новий варіант назви країни, щоб врегулювати міжнародний спір з Грецією, яка блокує вступ країни до Європейського Союзу та НАТО.

Про це повідомляє македонський портал А1ОН з посиланням на власні дипломатичні джерела.

Запропонована назва — «Республіка Ілінденська Македонія».

Повідомляється, основним варіантом, який фігурував у переговорах був «Республіка Верхня Македонія», але під час останнього раунду переговорів македонська сторона висунула пропозицію «Республіка Ілінденська Македонія».

Нагадаємо, що переговори, щодо назви колишньої югославської республіки Македонія розпочались 23 березня.

На початку березня тисячі людей у столиці Македонії вийшли на вулиці міста на знак протесту проти можливої зміни назви країни.

Нагадаємо, у Македонії відбудеться референдум про зміну назви країни. Таким чином македонський прем'єр-міністр Зоран Заєв сподівається завершити суперечку з Грецією, яка триває з 1990-х років і блокує вступ країни в НАТО та ЄС.

5 лютого в Афінах відбулися чергові масові протести з вимогою  перейменувати Македонію.

Македонія з часів розпаду Югославії сперечається з Грецією щодо назви. На вимогу Греції Македонія була прийнята в ООН в 1993 році під назвою Колишня Югославська Республіка Македонія (КЮРМ). Греція наполягає на тому, щоб назву Македонії було змінено, щоб уникнути плутанини з грецької провінцією — історичним регіоном Македонія, яка межує з однойменною незалежною республікою.

Греція через це блокує вступ Македонії до Євросоюзу і НАТО.

Раніше повідомлялося, що Македонія перебуває серед тих країн, які сподіваються на вступ до Євросоюзу, проте досі офіційних перемовин щодо них ще не розпочали.

Поділитись: