Політика

Макрон і Меркель вимагають від РФ звільнити українських моряків та забезпечити вільний прохід Керченською протокою

Уряд Німеччини
Політика/Макрон і Меркель вимагають від РФ звільнити українських моряків та забезпечити вільний прохід Керченською протокою
Зберегти
Вигляд
Президент Франції Еммануель Макрон та канцлерка Німеччини Ангела Меркель вимагають від Росії звільнити захоплених українських моряків та забезпечити вільний та безпечний прохід Керченською протокою.

«Ми вимагаємо безпечного, вільного і безперешкодного транзиту для всіх суден через Керченську протоку та негайного і безумовного звільнення всіх незаконно затриманих українських моряків», — йдеться у спільній заяві Макрона і Меркель.

Лідери Франції та Німеччини наголосили, що в них викликає занепокоєння ситуація з правами людини в анексованому Криму та застосування сили Росією в Керченській протоці.

Також Меркель і Макрон привітали домовленість про припинення вогню на Донбасі з 29 грудня.

«Ми закликаємо сторони виконувати свої зобов’язання, особливо щодо цивільного населення. Ми також продовжимо працювати над виконанням усіх пунктів Мінських домовленостей», — йдеться в заяві.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові 

   
Пов`язані новини