Війна

Макрон та Ердоган заявили про необхідність перемир'я в Східній Гуті

5 березня, 2018 09:33
Війна/Макрон та Ердоган заявили про необхідність перемир'я в Східній Гуті
Зберегти
Вигляд
Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та президент Франції Еммануель Макрон під час телефонної розмови обговорили ситуацію в Сирії і заявили про необхідність перемир'я в Східній Гуті.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган та президент Франції  Еммануель Макрон під час телефонної розмови обговорили ситуацію в Сирії і заявили про необхідність перемир'я в Східній Гуті.

Про це повідомляє агентство Anadolu.

«Співрозмовники торкнулися теми гуманітарної драми в блокованому передмісті Дамаска — Східної Гути. Лідери підкреслили важливість негайного введення гуманітарного перемир'я в Східній Гуті у світлі резолюції РБ ООН. Ердоган і Макрон зійшлися на думці про необхідність активізації дипломатичних зусиль з метою забезпечення доставки гуманітарної допомоги населенню Сирії», —  йдеться в повідомленні.

Крім того, турецький лідер привернув увагу до запланованого на квітень тристоронньої зустрічі президентів Туреччини, Росії та Ірану. Щодо операції в сирійському Африне, Ердоган підкреслив, що вона спрямована на усунення загроз національній безпеці Туреччини і захист мирних жителів Сирії.

Раніше прем'єр-міністр Великої Британії Тереза Мей 4 березня обговорила по телефону з президентом США Дональдом Трампом ситуацію в сирійській Східній Гуті, де не припиняються бомбардування.

Зазначимо, що президент Сирії Башар Асад заявив про продовження наступу урядових військ на Східну Гуту попри заклики дотримуватися 30-денного перемир'я, якого вимагає резолюція ООН.

Передмістя Дамаска — Східну Гуту опозиція контролює з 2013-го. Уже п'ять років місто перебуває в облозі.

У лютому 2018-го почався масовий наступ і блокада: від 19-го лютого район регулярно бомбардують сили режиму та їхні союзники — Росія. 

Як повідомляла ООН станом на 4 березня, у Східній Гуті за два тижні загинули майже 600 людей.

Рада Безпеки ООН одностайно схвалила резолюцію, яка вимагає негайного 30-денного припинення вогню в Сирії. Голосування про перемир'я кілька разів відкладалося, зокрема, через Росію. 

Однак невдовзі після рішення ООН Східну Гуту знову атакували. А 25 лютого повідомили про газову атаку, внаслідок якої загинула дитина.

Східна Гута — одна із зон деескалації, в якій сирійська влада та загони опозиції за участі Росії, Ірану та Туреччини домовилися про припинення режиму вогню весною минулого року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Кінець людства»: очевидці про трагедію в сирійській Східній Гуті

Пов`язані новини