Це історія про дітей, які народилися під час Революції Гідності. До того ж — в одному пологовому будинку. Їхні батьки працюють на hromadske, кожен із них добре пам’ятає події 2013-2014 років. Журналісти hromadske Олена Зашко і Колян Пастико поговорили з батьками про те, що малята знають про Майдан і чому з дітьми важливо говорити про свободу.

Першим народився Михайло — 21 листопада. У той вечір Мустафа Найєм зібрав небайдужих на Майдані у Києві, а Андрій Трушковський якраз тримав на руках новонародженого. «Вперше на Майдан я пішов десь 22 чи 23 листопада після пологового. Зробив фотку, тоді там було близько 200 людей. Звісно, що тоді ще не було розуміння того, що почалася революція», — говорить Андрій. 

Другою народилася Варвара — 24 грудня. Юлія Банкова була однією із тих, хто заснував hromadske. «У кінці листопада ми почали виходити в ефір. Колеги стрімили з Майдану, а я взяла на себе роботу в студії, бо вже не дуже могла рухатися. Коли наприкінці грудня опинилася в пологовому — стояла і плакала, переживала чи не розігнали людей на Майдані».

Аби ми створювали більше важливих матеріалів для вас, підтримайте hromadske на Спільнокошті. Будь-яка допомога має велике значення.

Валентина, вона ж «Тяша», з’явилася на світ вже у 2014 — восьмого січня. Вона — дочка Ані Єресько, яка нині очолює редакцію «Громадське. Культура». «У мене є старший син, ми разом з ним ходили на Майдан. Його дуже любили в одному із наметів, він виходив звідти з повними кишенями мандаринів і цукерок. На ньому було пальто із блакитно-жовтою стрічкою, яку йому хтось прикріпив. Пальто спакували і забули, адже він вже виріс із нього. Кілька років тому ми зрозуміли, що мала вже може носити те пальто, знайшли пакет, відкрили, а одежина все ще пахне димом», — говорить Аня.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile