Малюська: Ахметов виходить з-під критеріїв олігарха, зокрема через відмову Новинського від депутатства
Бізнесмен Рінат Ахметов зараз виходить з—під критеріїв олігарха. Допомогли йому в цьому вихід з медіабізнесу, а також те, що його бізнес—партнер Вадим Новинський відмовився від депутатського мандата.
Про це сказав міністр юстиції Денис Малюська, повідомляє «ОПОРА».
За словами міністра, таким чином Ахметов здійснив вихід одразу з-під двох критеріїв потрапляння до переліку олігархів: щодо участі в політичному житті країни та впливу на медіасферу. Ці критерії усувають «найбільші подразники» та найбільший вплив окремої людини на політичне життя країни.
«Це не було озвучено, принаймні медійно, що це якось пов’язано із законом про олігархів, але нагадаю: той, хто розуміє конструкцію закону про олігархів, той зрозуміє, що пан Новинський був прямим зв’язком для того, щоб визнати олігархом пана Ахметова. Тому що вони є партнерами по бізнесу, а пан Новинський як народний депутат є політичною фігурою», — сказав Малюська.
За словами міністра, у випадку продовження статусу Новинського як народного депутата спрацьовувала б ознака участі у політичному житті, що додавала б і автоматично перетворювала б Ахметова в олігарха.
«У цьому випадку відмова від мандату — було це метою чи не було, не знаю, судити не буду — прибрала прямий зв’язок пана Ахметова з парламентом і найочевиднішу ознаку участі у політичному житті. Тобто він ніколи не хотів потрапити у список олігархів, був рішуче налаштований», — сказав Малюська.
На думку очільника Мін'юсту, окремі положення останньої заяви Ріната Ахметова про вихід з медіабізнесу «явно коментувалися чи писалися юристами по пунктах». Йдеться, зокрема, про частину пресрелізу, де Ахметов каже, що «короткий шестимісячний термін, визначений законом для продажу медіаактивів, і російська воєнна агресія проти України не дають можливості компанії SCM продати медіабізнес на ринкових умовах».
На думку Малюськи, ця фраза не має комунікаційного особливого сенсу, а тільки юридичний, щоб створити собі запас для подальшого можливого оскарження в судах, щоби повернути собі або активи, або грошову компенсацію.
«Іншої характеристики, окрім як юридичної, я поки що не бачу, можливо, комунікаційники бачать у цьому щось інше. Це моя суб’єктивна думка, не готовий говорити, що це так, але видається, що юридично це "нога у дверях" з тим, щоб не закрити собі повністю юридичні механізми повернення в бізнес», — сказав Малюська.
- Поділитися: