Генеральний директор компанії SpaceX Ілон Маск постане перед судом за образу в інтернеті британського дайвера Вернона Ансворта, який брав участь в операції з визволення дітей із затопленої печери в Таїланді у 2018 році. Слухання призначили на 22 жовтня.

Про це повідомляє DW з посиланням на рішення суду в Лос-Анджелесі.

Маска судитимуть за твіт про дайвера, у якому він назвав Ансворта «педофілом». Цей допис Маск зробив 15 липня 2018 року, коментуючи інтерв’ю дайвера для CNN, в якому той відхилив спроби Маска долучитися до операції з порятунку підлітків і назвав дії американського підприємця «піар-ходом». Також Ансворт заявив, що човен Маска, який він хотів відправити у печеру, щоб врятувати дітей, не допоможе рятувальній операції. На той момент в Ілона Маска було 22,5 млн підписників у Twitter.

Дайвер назвав звинувачення на свою адресу «незаконними і неприйнятними». Він вимагає від Ілона Маска понад 75 тисяч доларів компенсації. Також він хоче, щоб Маску офіційно заборонили у майбутньому висловлювати заяви, які «містять неправдиві й ганебні звинувачення».

Ілон Маск намагався переконати суд відхилити позов, однак суд призначив дату слухань.

Нагадаємо, 2 липня у Таїланді, в печері, знайшли живими 12 підлітків, які разом зі своїм футбольним тренером зникли в печерному комплексі 23 червня. Їх шукали 9 днів. Дітей не могли витягти на поверхню, адже печеру затопило водою. Тоді інженери американських компаній SpaceX та Boring Co, засновником яких є Ілон Маск, вилетіли до Таїланду для допомоги в порятунку дітей із затопленої печери. Повідомлялося, що SpaceX будує субмарину з частин ракети Falcon 9 для порятунку дітей в Таїланді. 

Рятувальна операція в Таїланді почалася вранці 8 липня. За словами голови штабу рятувальної операції Наронгсака Осоттанаконі, в дальній район печери, де знаходилися діти з тренером, вирушила команда з 13 водолазів. Чотирьох дітей вдалося евакуювати на поверхню. Упродовж 9 липня вдалося врятувати 4 хлопців.

10 липня в Таїланді врятували з печери останню 12-ту дитину та тренера. Вони просиділи в печері 17 днів.

Український дайвер Всеволод Коробов також брав участь у рятувальній операції в Таїланді.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile